Home / EKONOMIKA / Krajniakovo ministerstvo pomáha s vysokými cenami energií, najviac peňazí smeruje do Nitrianskeho kraja

Krajniakovo ministerstvo pomáha s vysokými cenami energií, najviac peňazí smeruje do Nitrianskeho kraja

17.1.2023 (Webnoviny.sk) – Rezort práce a sociálnych vecí pomohol ešte v decembri minulého roka zariadeniam sociálnych služieb zaplatiť zvýšené faktúry za energie v sume viac ako 17,7 milióna eur. Na utorkovej tlačovej besede o tom informoval minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak (Sme rodina).

Verejným poskytovateľom sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom sú mestá, obce a vyššie územné celky, smerovalo 11,07 milióna eur a neverejným poskytovateľom 6,7 milióna eur. U verejných poskytovateľov sociálnych služieb je pritom umiestnených 60-tisíc klientov a u neverejných poskytovateľov 29-tisíc klientov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Najvyššiu pomoc pri platbe za zvýšené ceny energií ministerstvo práce a sociálnych vecí vyplatilo do Nitrianskeho kraja. V tomto kraji je totiž podľa Krajniaka najviac zariadení sociálnych služieb. Upozornil na to, že v decembri minulého roka išlo už o druhú vlnu finančnej pomoci.

Prvýkrát rezort práce a sociálnych vecí zariadeniam pomohol v júni minulého roka, a to sumou 6,8 milióna eur. Spolu tak ministerstvo zariadeniam sociálnych služieb vyplatilo 25 miliónov eur.

Viac k témam: Ceny energií, energetická kríza, Finančná pomoc, Minister práce sociálnych vecí a rodiny SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Krajniakovo ministerstvo pomáha s vysokými cenami energií, najviac peňazí smeruje do Nitrianskeho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerstvo financií chce uskutočňovať projekty len s vysokou návratnosťou a zlepšiť ich plánovanie aj prípravu

Navrhuje zrušiť hodnotenia od 1 mil. eur a nepredkladať na vládu obstarávanie stavieb za viac ako 5 mil. eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *