Home / SVET / Rusi utrpeli veľké straty pri pokuse dobyť Soledar, cesty mesta sú podľa Kyjeva posiate mŕtvymi telami

Rusi utrpeli veľké straty pri pokuse dobyť Soledar, cesty mesta sú podľa Kyjeva posiate mŕtvymi telami

12.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruské sily „utrpeli ťažké straty“ pri pokuse dobyť mesto Soledar v Doneckej oblasti na východnej Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN s odvolaním sa na námestníčku ukrajinského ministra obrany Hannu Maľarovú.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prístupy k mestu sú momentálne posiate telami zabitých Putinových jednotiek,“ povedala Maľarová. Dodala, že boje v meste sú „zúrivé“ a opísala ukrajinských vojakov ako „zúfalo bojujúcich“, ale prejavujúcich „maximálnu odolnosť a hrdinstvo“.

Oblasť okolo Soledaru zažila v ostatných dňoch intenzívne boje. Jevgenij Prigožin, šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny, v utorok tvrdil, že jeho sily ovládli „celé územie Soledaru“. Maľarová však tieto tvrdenia poprela.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Soledar, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi utrpeli veľké straty pri pokuse dobyť Soledar, cesty mesta sú podľa Kyjeva posiate mŕtvymi telami © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *