Home / SVET / Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi

Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Špecializovaná polícia v Poľsku musí podľa nových pravidiel prejsť výcvikom s granátometmi. Podľa médií je to reakcia na incident s takouto zbraňou, ktorú ako dar dostal policajný veliteľ a nedopatrením ho odpálil, v dôsledku čoho sa zranil. Aktualizované predpisy pre policajný výcvik so zbraňami začali platiť 1. januára, pričom minister vnútra ich schválil len dva dni po spomenutom incidente.

Granátomet, ktorý bol darom z Ukrajiny, nečakane explodoval 14. decembra, keď ho šéf poľskej polície Jaroslaw Szymczyk presúval vo svojej kancelárii. Szymczyk a jedna ďalšia osoba utrpeli ľahšie zranenia. Policajný veliteľ v reakcii na incident povedal, že ho uistili, že darovaný granátomet neobsahuje výbušniny.

Niektorí poľskí politici tvrdili, že polícia by mala byť s takýmito zbraňami lepšie oboznámená.

Viac k témam: Granátomet, Nehoda, Poľská polícia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poľská polícia v dôsledku incidentu musí prejsť výcvikom s granátometmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *