Home / SVET / Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie

Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Nemecko hľadá ďalšie spôsoby podpory Ukrajiny pri ochrane jej obyvateľov a infraštruktúry. Uviedla to nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková. Na tlačovej konferencii v Lisabone v stredu zdôraznila, že akékoľvek oslabenie odhodlania Európy by bolo darom pre Moskvu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

A v tomto roku musíme chrániť a ďalej rozvíjať európsku jednotu, vďaka ktorej sme boli silní vlani,“ vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie. Informuje o tom portál news.sky.com.

Baerbocková sa vyjadrila, že Európska únia sa snažila urobiť všetko v záujme zastavenia vojny na Ukrajine, ale ruský prezident Vladimir Putin nemyslí na nič iné, len na zničenie susednej krajiny. Postoj šéfa Kremľa je dôvodom, pre ktorý je „dôležité pokračovať v dodávkach zbraní Ukrajine, aby sa mohla brániť a chrániť svojich obyvateľov,“ dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Diplomacia, Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Akékoľvek oslabenie odhodlania Európy pomôcť Ukrajine by bolo darom pre Moskvu, vyhlásila šéfka nemeckej diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Influencer Andrew Tate, podozrivý z obchodovania s ľuďmi zostáva vo väzbe. Súd ho neprepustil ani na kauciu

Očakáva sa, že Tate sa voči rozhodnutiu odvolá, ako to urobil v minulosti.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *