Home / SVET / Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón

Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón

4.1.2023 (Webnoviny.sk) – Ruský prezident Vladimir Putin vyslal do Atlantického a Indického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón. Ruský minister obrany Sergej Šojgu povedal, že plavidlo sa tiež bude plaviť do Stredozemného mora.

Táto loď, vyzbrojená ‚Zirkónmi‘, je schopná dodávať presné a silné údery proti nepriateľovi na mori aj na súši,“ povedal a dodal, že zbrane dokážu prekonať akýkoľvek systém protiraketovej obrany. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Zirkón podľa ministra letí deväťkrát rýchlejšie, ako je rýchlosť zvuku, a má dolet tisíc kilometrov. Hypersonické strely sú obzvlášť rýchle a ovládateľné a ich zamýšľaný cieľ je oveľa ťažšie vypočítať ako v prípade medzikontinentálnych balistických rakiet.

Viac k témam: Atlantický oceán, Balistické rakety, Loď, Protiraketová obrana, Ruský prezident, Stredozemné more, Zirkón
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko vyslalo do Atlantického oceána loď vyzbrojenú hypersonickými strelami Zirkón © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fínsko sa k NATO formálne pripojí v „nadchádzajúcich dňoch“, proces so Švédskom sa zasekol

Jens Stoltenberg sa optimisticky vyjadril aj v súvislosti so šancami na vstup Švédska, ktoré o členstvo v NATO požiadalo spolu s Fínskom krátko po začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *