Home / SVET / V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná

V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná

8.10.2022 (Webnoviny.sk) – V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti o tom referuje ukrajinská rozviedka. Podľa nej sa v ruskej metropole začalo viacero „opatrení“ namierených proti armáde. Doprava v centre mesta je údajne zablokovaná.

Do mesta vraj vstúpili operačné jednotky rýchleho nasadenia, známe ako divízia Dzeržinskij, ktoré patria pod sily národnej gardy.

Podliehajú priamo ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi a nie sú súčasťou ozbrojených síl Ruskej federácie. Smerom do centra postupujú spolu s policajnými jednotkami.

Podľa správ ukrajinskej rozviedky nastalo hromadné zatýkanie, zadržiavanie a blokovanie vojenského personálu. Všetky vojenské jednotky na okraji Moskvy boli údajne uvedené do stavu najvyššej pohotovosti.

Viac k témam: Ruská armáda, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – V Moskve sa údajne začalo vojenské zatýkanie, aj doprava v meste je zablokovaná © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Okupovaným Mariupoľom sa ozvalo päť hlasných explózií, nad mestom vraj bolo vidieť množstvo ruských lietadiel

Výbuchy podľa poradcu starostu pravdepodobne nastali na mieste, na ktoré Rusi nedávno prisunuli systémy protivzdušnej obrany a ďalšiu vojenskú techniku.

Jeden komentár

  1. vyzera to tak, ze ich uz Putin ma…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *