Home / šport / Ostatné športy / Na plavecké ME v krátkom bazéne cestuje desať Slovákov, no s „áčkovým“ limitom iba Trníková

Na plavecké ME v krátkom bazéne cestuje desať Slovákov, no s „áčkovým“ limitom iba Trníková

29.10.2021 (Webnoviny.sk) – Spolu desať Slovákov sa počas nasledujúceho týždňa predstaví na plaveckých majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v ruskej Kazani (2.- 7.11.).

Medzi mužmi budú o čo najlepšie výsledky bojovať Adam Halas, Tomáš Klobučník a Tomáš Peciar, medzi ženami Laura Benková, Martina Cibulková, Barbora Mikušková, Tamara Potocká, Lillian Slušná, Nikoleta Trníková a Nina Vadovičová.

Semifinále by Trníkovú potešilo

Šéfom slovenskej výpravy v Kazani bude Karel Procházka. Informuje o tom oficiálny web Slovenskej plaveckej federácie (SPF).

„Chcem dosiahnuť čo najlepšie výsledky, zaplávať si osobné rekordy. Bola by som veľmi rada, keby som dosiahla na nejaké semifinále. Môj tréner vraví, že najviac si môžem trúfať v polohovke na 400 metrov a potom aj na prsiarskej dvojstovke. Ja osobne mám vždy lepší pocit na prsiarskej trati, takže uvidíme. S prípravou som spokojná, aj keď na konci leta som bola zasa dva týždne bez vody, lebo som bola chorá, čím sa mi príprava trochu narušila. Potom to však už bolo bez výpadkov a šla som naplno v októbri aj na Svetovom pohári v Budapešti aj nedávno na pohári v Šamoríne som plávala z plného tréningu. Až posledné dni som postupne začala uberať z intenzity. Dúfam teda, že forma pôjde hore,“ cituje Nikoletu Trníkovú denník Šport.

Budú bojovať o limity na MS

Devätnásťročná plavkyňa je jedinou Slovenkou, ktorá na ME cestuje so splneným A-limitom.

„Na každé vrcholné preteky sa snažím kvalifikovať ‚áčkovým’ limitom, som s tým stotožnená. Aj teraz viem, na čo približne mám a s akými časmi do Kazane idem,“ doplnila.

V Kazani budú plavci bojovať o limity na svetový šampionát v krátkom bazéne, ktorý je na programe v druhej polovici decembra v Abú Zabí.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy v krátkom bazéne
Zdroj: Webnoviny.sk – Na plavecké ME v krátkom bazéne cestuje desať Slovákov, no s „áčkovým“ limitom iba Trníková © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Skvelá Vlhová je líderkou 1. kola obrovského slalomu v Kronplatzi, predviedla dynamickú jazdu bez výraznejších chýb

Vlhová dosiaľ v Kronplatzi nebola na stupňoch víťazov. Z doterajších štyroch účastí si najlepší výsledok pripísala v roku 2019, keď skončila štvrtá.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *