Home / šport / Futbal / UEFA stanovila termín, do ktorého sa majú odohrať zápasy osemfinále Ligy majstrov

UEFA stanovila termín, do ktorého sa majú odohrať zápasy osemfinále Ligy majstrov

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) stanovila 2. apríl 2021 ako hraničný termín na ukončenie osemfinále tohtosezónnej edície Ligy majstrov. Strešný orgán futbalu v Európe sa tak rozhodol v súvislosti s pretrvávajúcimi opatreniami naprieč kontinentom namierených proti šíreniu koronavírusu.

Príkladom je Nemecko, ktoré výrazne obmedzilo cestovanie osôb z Anglicka a práve Nemecké Lipsko by malo už 16. februára hostiť anglický FC Liverpool, neskôr by Manchester City mal cestovať do Mönchengladbachu.

Kluby musia spolupracovať

„Aktuálne profesionálni športovci nemajú žiadne výnimky,“ referuje nemecké ministerstvo vnútra.

UEFA nariadila klubom plnú spoluprácu s národnými zväzmi a príslušnými úradmi na tom, aby v prípade uzavretia hraníc dosiahli výnimky pri ich prekročení a potreby podstúpiť karanténu.

Aktuálne sú súboje LM naplánované až do 17. marca, prvé štvrťfinálové súboje by sa mali hrať 6. apríla.

Vydali manuál

Už skôr UEFA vydala manuál na prípadné presunutie zápasov Ligy majstrov alebo Európskej ligy, týka sa to zmien dátumov aj dejísk.

Obmedzením je aj na druhú polovicu marca naplánovaný asociačný termín vyhradený pre potreby národných tímov, počas ktorého sa majú hrať súboje kvalifikácie o postup na MS 2022.

Kluby sa môžu napríklad dohodnúť na výmene domácich zápasov. Ak niektorý klub nebude môcť zabezpečiť zápas na svojom štadióne, musí zaistiť náhradné dejisko. Ak v tomto smere zlyhá, duel prehrá kontumačne 0:3.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – UEFA stanovila termín, do ktorého sa majú odohrať zápasy osemfinále Ligy majstrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Krutá prehra pre Michalovce, obrovská vzpruha pre Podbrezovú. Železiari v Niké lige deklasovali Zemplínčanov

Michalovčanom patrí v tabuľke posledná 12. priečka s jediným bodom, ktorý získali ešte v úvodnom kole proti tímu z Dunajskej Stredy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *