nedeľa , 28 februára 2021
Home / SVET / Na boj s vírusom vyzbieral takmer 33 miliónov libier, konca vojny sa však kapitán Tom nedožil

Na boj s vírusom vyzbieral takmer 33 miliónov libier, konca vojny sa však kapitán Tom nedožil

2.2.2021 (Webnoviny.sk) – Vo veku sto rokov zomrel v utorok známy britský vojnový veterán Tom Moore. Preslávil sa vlani na jar, keď počas prvej vlny koronavírusu vyzbieral pre britskú Národnú zdravotnú službu (NHS) takmer 33 miliónov libier (GBP). Do nemocnice ho previezli v nedeľu pre ťažkosti s dýchaním.

V posledných týždňoch sa liečil zo zápalu pľúc a minulý týždeň mal pozitívny test na ochorenie COVID-19. Informáciu priniesol portál bbc.com, ktorý sa odvolával na jeho dcéru Hannah Ingram-Moorovú.

Veterán Moore sa stal známym vďaka dobročinnej iniciatíve na podporu zdravotníkov. Stanovil si cieľ, že do dňa svojich stých narodenín s pomocou chodítka prejde stokrát svoju záhradu, čo sa mu aj podarilo.

Tom Moore, známy pod prezývkou kapitán Tom, vstúpil do armády na začiatku druhej svetovej vojny. Slúžil v Indii a Barme, ktorá je dnes známa ako Mjanmarsko.

V júli ho kráľovná Alžbeta II. počas špeciálnej ceremónie na hrade Windsor pasovala za rytiera.

Viac k témam: COVID-19, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Na boj s vírusom vyzbieral takmer 33 miliónov libier, konca vojny sa však kapitán Tom nedožil © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemeckú ľavicovú antikapitalistickú stranu v jesenných voľbách povedie dvojica žien

Na sobotňajšom sneme strany Die Linke zvolili jej členovia za spolulíderky Janine Wisslerovú a Susanne Hennigovú-Wellsowovú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *