pondelok , 18 januára 2021
Home / šport / KHL / Július Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zo 100 striel zastavil 98

Július Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zo 100 striel zastavil 98

26.10.2020 (Webnoviny.sk) – Skvelé výkony slovenského brankára Júliusa Hudáčka v drese Spartaka Moskva v nedávnom období našli odozvu aj u vedenia Kontinentálneho hokejovej ligy (KHL).

Nováčikom týždňa Toroľčenko

Príslušná komisia, ktorá posudzuje výkony hokejistov, ho vybrala medzi štyroch najlepších hráčov ôsmeho týždňa ročníka 2020/2021. Informuje o tom oficiálny web súťaže.

Hudáček sa stal najlepším brankárom týždňa, medzi obrancami si tento honor vyslúžil Čech Michal Jordán z Amuru Chabarovsk a medzi útočníkmi Rus Vladimir Butuzov rovnako z Chabarovska.

V kategórii nováčikov sa uznanie ušlo Aleksejovi Toroľčenkovi z čínskeho tímu Červená hviezda Kchun-lun.

Hudáček vychytal aj dva shutouty

Július Hudáček sa výrazne zaslúžil o dve víťazstvá Spartaka Moskva z troch zápasov v uplynulom týždni. Zapísal si dve čisté kontá vrátane prehry s Lokomotivom Jaroslavľ (0:1), ktorá sa však zrodila až po samostatných nájazdoch.

Na 32-ročného Spišiaka smerovalo dovedna 100 striel z hokejok súperových hráčov a 98 z nich zastavil. “Aj v štatistike úspešnosti zákrokov sa s 98 percentami zaradil na prvé miesto. Priemer inkasovaných gólov na zápas mal 0,65,” informoval oficiálny web KHL.

Celkovo sa počas uplynulého týždňa dostalo do akcie v 27 zápasoch KHL až 518 hokejistov. Hudáček bol najlepší spomedzi 35 brankárov. Útočníkov bolo 308 a obrancov 175.

Viac k témam: KHL Kontinentálna hokejová liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Július Hudáček je najlepším brankárom týždňa v KHL, zo 100 striel zastavil 98 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

KHL mala vyzerať úplne inak, po 12 rokoch ani zďaleka nekonkuruje NHL

"Chceli sme založiť súťaž, v ktorej si budú všetci rovní, bez klubov napojených na oligarchov či iné vplyvné osoby," povedal Fetisov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *