streda , 19 mája 2021
Home / šport / MOTOR šport / Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekať

Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekať

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Pandémia koronavírusu v ostatných mesiacoch priniesla celému svetu mnoho utrpenia a spôsobila veľa problémov v rôznych sférach.

V istých ohľadoch však bola aj na niečo dobrá, keď aspoň na pár týždňov výrazne spomalila rozlietaný život miliónov ľudí. A ako priznal britský motojazdec formuly 1 Lewis Hamilton, jemu pandémia možno predĺžila súťažnú kariéru o niekoľko rokov.

Viac o téme: Koronavírus

“Ochorenie COVID-19 je celkovo veľkým negatívom, opatrenia mi však dodali mnoho životnej energie a silu sústrediť sa aj na iné veci, ako je jazdenie. Bol to čas, počas ktorého sme si mnohí trochu vydýchli, čo nám dodalo energiu fungovať ďalej,” povedal 35-ročný Hamilton.

Jazdiť by chcel ešte pár rokov

A na aký dlhý čas načerpal Brit silu: “Súťažne jazdiť na najvyššej úrovni by som chcel čo najdlhšie. Vidím to tak na dva či tri roky,” pokračoval.

Jeho kontrakt s tímom Mercedes však platí len do konca kalendárneho roka. “Chcem si udržať pozíciu v tíme aj do budúcnosti,” prezradil.

Favorit na víťazstvo Veľkej Ceny

Lewis Hamilton je favoritom na víťazstvo v nedeľňajšej Veľkej cene Veľkej Británie na okruhu Silverstone.

Je to jeho domáce prostredie, na ktorom v minulosti triumfoval už šesťkrát. Teraz sa však nebude môcť spoľahnúť na podporu fanúšikov.

Viac k témam: COVID-19, F1 Formula 1, formula 1, Koronavírus, Pandémia, Veľká cena Veľkej Británie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hamiltonovi zrejme koronavírus predĺžil kariéru. Prezradil, koľko rokov by ešte chcel pretekať © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Michael mi otvoril dvere do formuly 1, tvrdí na adresu svojho slávnejšieho brata Ralf Schumacher

Ralf Schumacher počas svojej kariéry vyhral šesť pretekov F1 a dvakrát skončil štvrtý v sezónnej celkovej klasifikácii.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *