štvrtok , 13 augusta 2020
Home / SLOVENSKO / Polícia si na hraniciach posvietila na kamionistov, akcia mala odhaliť nelegálny dovoz odpadu (foto)

Polícia si na hraniciach posvietila na kamionistov, akcia mala odhaliť nelegálny dovoz odpadu (foto)

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Policajti si na hraničnom priechode Holíč – Hodonín posvietili na kamionistov. Cieľom enviroakcie pod názvom Retrovírus bolo odhaliť prípadný nelegálny dovoz odpadu na územie našej krajiny.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa trnavskej krajskej polície Martina Kredatusová, išlo o akciu kriminálnej polície, Finančnej správy SR a Slovenskej inšpekcie životného prostredia za asistencie hliadky krajského dopravného inšpektorátu.

Počas akcie skontrolovali 23 kamiónov nad 7,5 tony, 10 nákladných vozidiel nad 3,5 tony, jeden autobus aj štyri autá. Nikto na naše územie neprevážal žiaden odpad. Päť vozidiel malo nebezpečný tovar v cisternách, všetko však bolo v súlade so zákonom.

Traja kamionisti sa dopustili priestupku v doprave. Ako dodala polícia, podobné akcie budú pokračovať aj v budúcnosti.

Viac k témam: hraničné kontroly, kamionisti, toxické látky
Zdroj: Webnoviny.sk – Polícia si na hraniciach posvietila na kamionistov, akcia mala odhaliť nelegálny dovoz odpadu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súdnictvo na Slovensku je momentálne v prechodnom období, zhodol sa Šikuta s Mazákom

Do výberového konania na ročný pobyt na Najvyššom súde SR sa môžu prihlásiť sudcovia z krajských súdov a Špecializovaného trestného súdu do konca septembra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *