utorok , 11 augusta 2020
Home / Veda a technika / Google pomáha so svojimi kamerami newyorskej nemocnici pri monitorovaní pacientov s Covid-19

Google pomáha so svojimi kamerami newyorskej nemocnici pri monitorovaní pacientov s Covid-19

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Nemocnica Mount Sinai v New Yorku spolupracuje so spoločnosťou Google na diaľkovom monitorovaní pacientov s novým koronavírusom.

Do izieb nainštalovala kamery jeho značky Nest, prostredníctvom ktorých môžu zdravotníci sledovať symptómy a vitálne funkcie pacientov. Zariadenia zároveň umožňujú obojsmernú komunikáciu, informuje portál TechCrunch.

Viac o téme: Koronavírus

Využitie kamier pomáha zdravotníckym pracovníkom obmedziť osobnú interakciu s pacientmi len na nevyhnutný kontakt, čo skracuje ich čas pri vystavení ochoreniu COVID-19 a znižuje riziko nákazy.

Tiež to šetrí osobné ochranné prostriedky, keďže zdravotníci sledujú pacientov na diaľku od špeciálnych monitorovacích pultov a využijú tak menej masiek a rukavíc.
Google poskytol svoje Nest kamery do viac ako 100 izieb v Mount Sinai. Okrem toho tiež plánuje poskytnúť do 10-tisíc týchto zariadení aj s monitorovacími pultmi ďalším nemocniciam po celých Spojených štátoch.
Systém je navrhnutý s ohľadom na súkromie pacientov, a tak Google nemá prístup k záznamom z kamier a ani ich nikde neukladá.

Viac k témam: COVID-19, kamery, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Google pomáha so svojimi kamerami newyorskej nemocnici pri monitorovaní pacientov s Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Aký je osud mikroplastov? Malé kôrovce ich dokážu rozdrobiť za štyri dni, zistili odborníci

Dosiaľ sa fragmentácia plastov pripisovala najmä pomalým fyzikálnym procesom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *