utorok , 22 septembra 2020
Home / SVET / Pôrodnicu v Kábule prepadli ozbrojenci, zabili novorodencov aj matky a zdravotné sestry

Pôrodnicu v Kábule prepadli ozbrojenci, zabili novorodencov aj matky a zdravotné sestry

12.5.2020 (Webnoviny.sk) – Ozbrojenci prepadli v utorok pôrodnicu na západe Kábulu, pričom zomrelo 14 ľudí. Medzi obeťami sú dvaja novorodenci, matky aj zdravotné sestry, informovali afganské úrady.

Útok viedol k niekoľkohodinovej prestrelke s bezpečnostnými silami, ktoré sa počas nej snažili evakuovať zariadenie, ukazujú zábery zverejnené ministerstvom vnútra. Pätnásť ďalších osôb, medzi nimi muži, ženy aj deti, utrpelo pri streľbe zranenia.

Neznámy motív útoku

Útok sa odohral v prevažne šiitskej štvrti Dašti Barčí, ktorá bola už aj v minulosti terčom útokov zo strany militantov z Islamského štátu. Motív útoku na pôrodnicu však nie je známy.

Podľa ministerstva vnútra z nej evakuovali viac než sto matiek s deťmi, kým sa streľba skončila. Všetci traja útočníci sú podľa oficiálnych údajov mŕtvi a situácia je už pod kontrolou.

Násilie aj v Nangarháre

Hovorca ministerstva útok odsúdil ako “vojnový zločin a zločin proti ľudskosti”. Zatiaľ sa k nemu nik neprihlásil. Taliban zodpovednosť odmietol.

Násilie poznačilo v utorok aj východnú provinciu Nangarhár, baštu Islamského štátu. Pri útoku na pohrebe tam prišlo o život 24 ľudí a 68 ďalších utrpelo zranenia.

Viac k témam: pôrodnica, streľba, útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Pôrodnicu v Kábule prepadli ozbrojenci, zabili novorodencov aj matky a zdravotné sestry © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Obete koronavírusu v Brazílii majú svoj pamätník, odhalili ho na cintoríne v Riu de Janeiro

Dielo brazílskej architektky Crisy Santosovej má 39 metrov a pozostáva zo zvlnenej ocele.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *