piatok , 17 august 2018
Home / SLOVENSKO / Foto: V Bratislave jazdí Vianočná električka, je vyzdobená ako Perníková chalúpka

Foto: V Bratislave jazdí Vianočná električka, je vyzdobená ako Perníková chalúpka

BRATISLAVA 7. decembra (WebNoviny.sk) – V uliciach hlavného mesta SR Bratislavy od stredy 6. decembra jazdí Vianočná električka, ľudia sa v nej môžu previezť do 30. decembra. Jazdiť ňou môžu bezplatne a denne, s výnimkou 24. a 25. decembra.

Polhodinové intervaly

Dopravný podnik Bratislava (DPB) o tom informuje na svojej oficiálnej webovej stránke. Električka premáva v polhodinových intervaloch od 16:00 do 20:00 a cez víkendy od 10:00 do 20:00 po rovnakej trase.

Odporúčame:
Foto: Po Špitálskej ulici skúšobne prešla električka, trať je spôsobilá na prevádzku

Záujemcovia môžu nastúpiť na zastávke SND (Jesenského), električka bude pokračovať na Námestie SNP, cez Kapucínsku a tunel prejde k Mostu SNP a vráti sa späť na zastávku SND.

Dopravný podnik Bratislava vypravuje Vianočnú električku do ulíc historického centra Bratislavy siedmykrát.

Vyzdobená zastávka SND

Vianočná električka sa tento rok nesie v duchu rozprávky Perníková chalúpka. Cestujúci sa môžu tešiť na interiér vozidla v štýle Perníkovej chalúpky. Jazdy spríjemňujú melódie vianočných kolied.

Na vyzdobení Vianočnej električky T6A5 z roku 1991 pracovalo sedem zamestnancov spolu 150 hodín. Na osvetlenie použili 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiari 2680 svetielok, z toho 560 je v interiéri ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov.

Na uchytenie použili 1350 samolepiacich úchytiek a 1500 viazacích pások. Tohtoročnou novinkou je aj vyzdobená zastávka SND, ktorá je stanovišťom Vianočnej električky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V uliciach Bratislavy jazdí Vianočná električka

Viac k témam: Bratislava, DPB Dopravný podnik Bratislava, MHD Bratislava, Vianoce, Vianočná električka
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Bratislave jazdí Vianočná električka, je vyzdobená ako Perníková chalúpka © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vodička nedala prednosť motorkárovi, so zraneniami ho letecky previezli do nemocnice

Vodička sa nezranila, pri dychovej skúške jej alkohol nezistili. BRATISLAVA 16. augusta (WebNoviny.sk) – Vo štvrtok dopoludnia v okrese Levice 34-ročná vodička Mercedesu A z doposiaľ presne nezistených príčin nedala prednosť v jazde motocyklistovi jazdiacemu po hlavnej ceste v smere od obce Šárovce na obec Demandice. Motocyklista, ktorého letecky previezli do nemocnice, utrpel poranenie panvy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *