nedeľa , 12 júla 2020
Home / POLITIKA / Harabin podal trestné oznámenie na Kisku

Harabin podal trestné oznámenie na Kisku

Prinášame čitateľom DENNÍKa POLITIKA príspevok v rámci rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY v úplnom a necenzúrovanom znení ako bol uverejnený na web portále TU

Harabin podal trestné oznámenie na Kisku ako hlavu organizovanej pozemkovej mafie. Prečo je Remišová a ďalší bojovníci proti korupcii sú teraz ticho?

Volebný líder strany VLASŤ podal na generálnej prokuratúre trestné oznámenie na Andreja Kisku, ktorého podozrieva z členstva v organizovanej skupine prevádzačov pozemkov v Tatrách. Harabin už jedno také trestné oznámenie na Kisku podal pred dvomi rokmi, keď odhalil rovnaké skutočnosti ako dvojica Šuliga Reichel vo včera publikovanom videu. Generálny prokurátor vtedy jeho oznámenie zamietol z dôvodu trestnoprávnej imunity vyplývajúcej z prezidentskej funkcie, hoci začať vyšetrovanie v tejto trestnej činnosti organizovanej skupiny mal.

Harabin, pred novinármi uviedol: „Dnes som podal trestné oznámenie na hlavu pozemkovej mafie pána Andreja Kisku, ktorý je zjavne podozrivý z členstva v organizovanej zločineckej skupine, pokiaľ ide o prevádzanie pozemkov obyčajných ľudí na boháčov v Tatrách. Ja som trestné oznámenie podal už v januári 2018, ale pán Čižnár zjavne kryl pána Kisku, lebo bol v prezidentskom úrade.

Je pravda že ho v úrade stíhať nemohol, lebo mal imunitu, ale začať trestné stíhanie a objasňovanie organizovanej skupiny v tejto trestnej činnosti mal. Keďže tak neurobil podávam opätovne trestne oznámenie.

V tejto spojitosti poukazujem už na video ktoré som natočil, aj na video, ktoré vyšlo včera v médiách vzhľadom na jeho dôležité obsahové okolnosti. Generálna prokuratúra je povinná vypočuť týchto ľudí, ako svedkov, zároveň vyzývam verejne JUDr. Radačovského, ktorý pojednával pozemkovú kauzu s Dr. Francom, aby sa vyjadril k všetkým okolnostiam, ktoré sú mu známe, pokiaľ ide o organizovanú zločineckú skupinu prevádzačov pozemkov na čele ktorej bol pán Kiska.“

Harabina v tejto spojitosti mimoriadne prekvapuje, že pán Matovič, pani Remišová a ďalší bojovníci proti korupcii sú teraz ticho. Strana Vlasť je podľa Harabina v tomto smere kontinuálna a hovorí , padni komu padni, nech pácha trestnú činnosť ktokoľvek, či je to Počiatek, Kaliňák,Lipšic, Trnka, alebo Kiska. Strana Vlasť je ale samozrejme za to, aby každý z týchto korupčníkov mal zákonný proces, či už je to Černák, Lališ alebo Lipšic s Kiskom.

Zdroj: Hlavné správy
Foto a video:  TASR, Pexels, Pixabay, Facebook, Hlavnbé správy

Ďakujeme Jozefovi za TIP.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na mail: tipydodennika@dennikpolitika.sk

NECENZUROVANÉ SPRÁVY ALEBO BULVÁR – prečítajte si, čo je DENNÍK POLITIKA – TU

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje jeho postoje, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Na záver:

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

FICO: Prečo odo mňa očakávate STATOČNOSŤ? Kičura nemá sedieť vo väzbe

“Neexistujú žiadne dôvody na to, aby tento človek sedel vo väzbe,” vyhlásil expremiér Fico vo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *