piatok , 25 septembra 2020
Home / POLITIKA / AUTORSKÁ ÚVAHA: ŠELIGA + KISKA

AUTORSKÁ ÚVAHA: ŠELIGA + KISKA

Juraj Šeliga – typický uvedomelý a akčný „revolucionár“, akých sme tu mali po víťaznom Februári habadej.

Ako správny aktívny SZMák sa predstavuje podpredseda strany človeka, ktorý je obvinený z daňových podvodov a ktorý sa v predvolebnej kampani radšej neukazuje. Neukazuje práve preto, že by asi schytal od každého protivníka. A tak necháva všetko na „herečku“ Remišovú a svojho SZMáčika Šeligu. Obaja však majú rovnakú rétoriku: Len útočia hlava-nehlava a chceli by iba zatvárať a zatvárať.

No, Šeliga sa navyše neštíti urážať ministerku vnútra i predsedu vlády. Ten Šeliga, ktorý ešte nič v živote, okrem získania nejakého magistra na právnickej škole (žiaľ, nenašiel som na ktorej) a vyrevovania na pódiách, nedokázal. Ako o sebe napísal na „Záludnej“ stránke: „Stál som na námestiach a volal po spravodlivom a slušnom Slovensku“. To vám teda poviem, to bola naozaj obrovská drina! Ani nútené práce v gulagu sa jej nevyrovnajú! „Namakal“ sa tento , ako o sebe tvrdí právnik. A práve tento mladý SZMáčik bez praxe a životných skúseností má plno plamenných rečí, urážok, útokov, obvinení a dokonca súdov na ľudí, ktorým nesiaha ani po členky. Nepripomína Vám jeho rétorika niekoho počas tridsiatych rokov minulého storočia v Nemecku? Škoda, že nenastúpil do OĽaNO. To by sme mali jedného veľkého Matoviča a druhého malého Matovička.

Ako si to vlastne Šeliga dovoľuje povedať o ministerke vnútra, ktorá má za sebou mnohoročnú kvalitnú prácu, že je nekompetentná, len preto, že pár jedincov vďaka ľudskému zlyhaniu nedostalo kompletné volebné lístky.

Kto vlastne ste mladík Šeliga, že si takto doslovne trúfate očierňovať vládneho činiteľa a hneď na druhý deň aj premiéra Slovenskej vlády, ktorý svoju ministerku v otázke zahraničnej možnosti voľby podporil? : Ako Šeliga povedal, je to urážka ľudí, čo odišli za prácou do zahraničia, ale aj citujem: „Premiér Peter Pellegrini sa môže hanbiť za takéto výroky,….“. Nedorast páli ostrými všade tam, kde je koalícia!

Tak, teda ja Vám poviem, čo si myslím o mnohých tých, čo chcú voliť zo zahraničia. Mal som možnosť dva roky čítať v New Yorku Amerického Slováka. A okrem prebraných článko od známych to vtedajších redaktorov zo SME (vtedy ešte Denník N a Aktuality. Sk neexistovali) som sa iné o Slovensku nedozvedel len samé špinavosti. Ak by som nepoznal pravdu, určite by som tomu uveril, ako verili aj americkí Slováci, ktorí sa ma na to pýtali. A tak som musel vysvetľovať, ako to naozaj u nás reálne je.

Ja sa však pýtam tých, čo vôbec schválili tento zákon, prečo nepodmienili voľbu zo zahraničia platením sociálneho a zdravotného poistenia a trvalým pobytom? Mnohí z tých, čo sú vonku (Zrazu ich počet čarovne stúpol zo 17 000 na 60 000. Prečo asi?) tu ani nemajú trvalý pobyt, na Slovensko kašlú a ich vzťah k Slovensku je len ku kamarátom a vzdialenej rodine. A ak sa sem vrátia, tak až v dôchodkovom veku, aby si pri našich cenách užili vysoký zahraničný dôchodok. Takých poznám neúrekom, ktorých ťahá domovina len v starobe a je im jedno, kto tu vládne, či sa tu žije lepšie, či je tu chaos, bordel, úplatky a ďalšie neduhy, pretože ich nezažívajú. Dnes ich ovplyvňuje mohutná protivládna kampaň hlavných medií. Do tejto skupiny nerátam tých, čo pracujú vonku najmä v okolitých krajinách a živia rodiny na Slovensku a tých, čo pracujú v našich firmách, na zastupiteľstvách a v európskych a svetových organizáciách. Tí vedia, odkiaľ fúka vietor a nie nejaká dáma z Nového Zélandu, ktorá sa prostredníctvom internetovej video aplikácie prihlásila do televízií, aby sa o nej hovorilo, ako jej veľmi záleží na Slovensku! Škoda, že sa jej redaktori neopýtali, kedy odišla zo Slovenska a či sa vôbec mieni vrátiť na domov. Asi by radšej mlčala.

Premiér mal pravdu s opravovaním zubov. Takých, čo sem chodia iba kvôli novým zubom poznám niekoľko desiatok. V ich nových domovoch by sa museli veľmi uskromniť, alebo by na to nemali a tak slovenskí zubári sú pre nich jediná jasná alternatíva! Rovnako aj iné lacnejšie služby.

Oni ani netušia, ako sme poskočili dopredu, lebo to nemajú odkiaľ vedieť. Mediá o tom mlčia a vyťahujú len škandály a kauzy, tri káčka – Kuciaka, Kočnera a Kiskov Mafiánsky štát!.

Čudujem sa redaktorom televízií, ktorí priložia mikrofón tomuto veľkohubému SZMáčikovi zo strany daňového kriminálnika a ďalších milionárov. Nuž, ale ak ide o nadávky na koalíciu, tak je všetko dovolené. Počkáme si ešte necelé tri týždne a uvidíme, či aj potom bude mať Šeliga, ktorý robí strane anti kampaň, takú ostrú rétoriku. Zlo totiž ľudí nepriťahuje. Výsledky volieb ukážu.

Pavel Jacz

Poznámka:

V rámci našej rubriky ZAUJÍMAVOSTI – VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY uverejňujeme aj články, blogy, komentáre a prispevky (alebo aj len ich časti) autorov/autoriek, ktorí vyjadrili akýmkoľvek právne relavantným spôsobom súhlas, prípadne aj nevyjadrili nesúhlass ich zverejnením na webportále  www.dennikpolitika.sk  v sekcii TU

Články, komentáre a prispevky autorov uverejnené v sekcii TU môžu ale aj nemusia zodpovedať názorom redaktorov/redaktoriek redakcie DENNÍKa POLITIKA ale považujeme ich za svojím spôsobom niečím zaujímavé a striktne sa riadime filozófiou, na základe ktorej webportál DENNÍK POLITIKA vznikol.

DENNÍK POLITIKA vznikol ako projekt skupiny nezávislých novinárov a podnikateľov s cieľom zaplniť medzeru na mediálnom trhu a poskytovať správy v takej podobe, ako boli prijaté. V praxi to znamená, že prijatá správa sa nekomentuje (ak sa nejedná o komentár), ale sa podáva v tej podobe, ako bola získaná. Nechávame na čitateľovi, aby si vytvoril svoj vlastný názor. Správy necenzurujeme a necenzurujeme a ani nelimitujeme diskusiu. V tomto sme na európskom mediálnom trhu ako jediní, čo je tvrdenie, ktoré môžeme spoľahlivo dokázať. Veríme totiž, že sloboda slova je absolútna a nie relatívna, ako to je zakotvené v trestnom zákone takmer všetkých európskych krajín, vrátane Slovenska. Ak niekto zaručuje slobodu slova, ale obmedzuje ju tým, že tresce prejavy neznášanlivosti, útoky na inú rasu, náboženstvo, či etnickú skupinu – vlastne tú deklarovanú slobodu slova ruší. Kto totiž určuje ČO JE NEZNÁŠANLIVOSŤ a ČO JE ÚTOK NA INÚ ETNICKÚ SKUPINU? Zase len niekto konkrétny a robí to po línii svojich záujmov.

Poskytujeme priestor KAŽDÉMU, každej politickej strane – a čitatelia si určite všimli, že v tomto nerobíme rozdiel. Môže niekoho nahnevať, že dávame priestor niekomu, kto kritizuje postoje inej osoby, ale na druhej strane dáme priestor aj na reakciu, či na vlastný príspevok kritizovanej/dotknutej osobe. Doteraz sme ešte NIKOHO neodmietli.

Vieme o tom, že náš denník nie je pre každého. Z tohto predpokladu sme aj vychádzali. Nie každý si chce myšlienky a správy utrieďovať sám. Sú ľudia, čo potrebujú spriaznenosť a pocit spolupatričnosti. DENNÍK POLITIKA je však pre týchto ľudí sklamaním. Poskytuje priestor pre každého a je jednak VÝBEROM informácií z celého sveta a na druhej strane FÓROM na vyjadrovanie pre čitateľov.

Ak sa niekomu zdá, že informácie, ktoré uverejňujeme sú nepravdivé, zavádzajúce a zbytočne škandalózne – mimo realitu, na to máme jednu odpoveď: Môže sa stať aj to. Tak ako všade inde, aj my máme rôzne zdroje informácií, externých spolupracovníkov a chyba sa môže stať. Na druhej strane, častokrát uverejňujeme informácie, ktoré neuverejní NIKTO a to preto, že má strach alebo sa snaží ich zamlčať.

Čitatelia určite vedia o existencii WIKILEAKS. Jedná sa o sumár neuveriteľne znejúcich faktov a mnoho ľudí tieto informácie nikdy nevidelo. Môžu im veriť a nemusia, nič menej tieto informácie existujú a veľmi pravdepodobne sú aj pravdivé.

Pravda zvykne bolieť najviac. To je fakt, s ktorým sme počítali pri tvorbe nášho denníka, ale práve v tomto sme sa rozhodli nespraviť ústupok a presadzovať nezávislé informovanie a slobodu slova.

Mimoriadne zaujímavé TIPY do DENNÍKa POLITIKA  honorujeme  v spolupráci s naším partnerom na  reklamné plochy a PR články čiastkou  od 10 do 100 EUR.

Vaše TIPY do DENNÍKa POLITIKA zasielajte na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk  

Na záver: 

Chcete nám pomôcť skvalitniť a zlepšiť DENNÍK POLITIKA? Chcete nám pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie?

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Kontinuálne hľadáme novinárov/spolupracovníkov schopných pracovať rýchlo a efektívne v období dnešnej rýchlej, modernej doby, vedia rôzne témy kombinatorický spájať s „politikou, resp. politikmi“ a najmä sú ochotní a odhodlaní korektne, vecne a objektívne komunikovať s POLITIKMI a ísť POLITIKOM/POLITIČKÁM NA TELO a až POD KOŽU.

V prípade záujmu o spoluprácu pošlite životopis a motivačný list na e-mail: redakcia@dennikpolitika.sk pod značkou: redaktor/spolupracovnik

Osobnostné predpoklady a zručnosti

– prax v printových alebo online médiách na podobnej pozícii je vítaná
– znalosti v
oblasti medicíny, zdravia, duchovného života a dobrá orientácia v dianí na politickej scéne sú nevyhnutné
– výborná znalosť slovenského jazyka a štylistiky
– minimálna komunikatívna znalosť anglického jazyka
– kreativita, flexibilita
– 
nestrannosť a objektivita
– komunikatívnosť
– samostatnosť
– schopnosť pracovať v časovom strese

Odmeňovanie:

Všetci naši redaktori/spolupracovníci pracujú pre dobrú vec zatiaľ na dobroveľnej báze bez nároku na honorár. V pripade, že sa podarí autorovi naozaj exkluzívny članok, ktorý má čitanost viac ako 20 000, vtedy môžu byť na základe rozhodnutia HLAVNÉHO PARTNERA honorovaní v zmysle vzájomnej dohody.

Redaktori a spolupracovníci zároveň môžu byť tiež ad hoc odmeňovaní špeciálnymi darmi v závislosti od okolností a dohôd s bártrovými partnermi DENNÍKA POLITIKA, napríklad formou KOŠICKÝCH DUKÁTOV a inými benefitmi (napr. poukážkami na športové potreby a podujatia, umelecké podujatia, stravovacími poukážkami, cestovnými poukážkami a pod.).

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

 

v prípade, ak autor/autorka, vyjadrí nesúhlas na email: TIPYdoDENNIKA@dennikpolitika.sk   s TU uverejneným  jeho/jej článkom, komentárom, prispevkom (alebo aj len ich časti), ten bude bez zbytočného odkladu od obdržania takejto žiadosti odstránený.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

HARABÍN: Súďte sa so ŠTÁTOM. Matovičovci budú PLATIŤ za obmedzovanie slobody.To video MUSÍTE vidieť

“Nezákonne zavretí do karantény nemusia za ňu platiť, ale majú nesporný nárok i na náhradu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *