pondelok , 21 septembra 2020
Home / POLITIKA / PROGRESívny štricák Truban sa zase “predviedol” v relácii V politike na TA3.

PROGRESívny štricák Truban sa zase “predviedol” v relácii V politike na TA3.

Nebudem hodnotiť všetky „objavené tézy“ a pripravované opatrenia zmien bez rozhľadu ako výkriky do tmy predsedu Progresívneho Slovenska, ktoré natáral včera v relácii V politike na TA3, ale správanie sa  v štúdiu tohto neslušného štricáka vychovaného pri hádkach s kamarátmi na pive. Mal som totiž pocit, že nesedím pri televízore a nepozerám politickú debatu, ale že sedím v krčme, pube, alebo pri bare zadymenej “maryškou”. Tak totiž pôsobilo neslušné a nevychované správanie sa lídra koalície PS/Spolu Trubana.

Hneď na úvod totiž deklaroval, že v prípade stiahnutia slovenských vojakov reakcie Danka a Pellegriniho boli zbrkléa že treba všetko riešiť s chladnou hlavou a rozvážne. To bola asi jediná rozumná myšlienka s dielne progresívne zarasteného a poctivo vyholeného a nakrémovaného temena hlavy počas celého rozhovoru. Lenže Trubanova teória sa veľmi prela s kysuckou tvrdohlavou a panovačnou náturou tohto „politika“ s chudobným vyjadrovaním sa, ktorému nechýba verva, neslušnosť a drzosť.

Jeho chladný úsudok sa celkom rozplynul pri kritike diskutujúceho súpera – predsedu parlamentu Danka. Truban – tento zatiaľ občan Slovenska si neodpustil urážky na nášho druhého ústavného činiteľa, ktorý mu to neskôr oplácal. Trubanova „chladná“ hlava sa zrazu premenila na žeravú platňu sporáka a ak by to snímali kamery systémom Super Max XXXXL Full HD, určite by sme videli aj ten dymový opar nad Trubanovou hlavou. Ešte šťastie, že mu nevzplanula. V praxi totiž ukázal, ako si predstavuje chladnú hlavu a rozvážny úsudok. Nebolo reči Danka, kedy by mu neslušne neskákal do reči a nenechal dohovoriť myšlienku, výdatne podporovaný moderátorom Závodským a tak sme pri obrazovkách vnímali len krčmovú hádku, z ktorej mal divák akurát tak miš maš a nie ucelený pohľad. V sobotu začala vysielať ČT2 minisériu: Hitler – Vzostupy a pády. Vynikajúce stvárnenie vodcu  Robertom Carlyle mi pripomínal niektorými svojimi besnými reakciami aj práve Truban. Mal jednoduché vyjadrovanie sa, bol tvrdý, jeho niektoré argumenty boli bez logiky a z pozície sily. Nuž, máme sa na čo tešiť, ak by sa tento štricák s nekultivovaným, krčmovým vyjadrovaním sa 18-ročného uličníka, stal náhodou predsedom vlády. Jeho jednoduché vyjadrovanie sa síce oslovilo „progresívnych“mladých Bratislavčanov, ale dosť z nich už precitlo z pôsobenia „progresívcov“ na bratislavskom magistráte (zle vymyslená parkovacia politika, 100% -né zvýšenie daní, najvyšší plat primátora v Európe, električková trať do Dúbravky a ďalšie) a tak sa preferencie tohto nového subjektu na politickej scéne prepadajú a blížia sa k hranici zvoliteľnosti.

Progresívny štricák Truban: Novú politiku treba robiť slušne bez hádok a osočovaní, ako stále len teoreticky tvrdíte, ale v praxi to nedokážete realizovať. Možno bude najlepšie a najmúdrejšie, aby ste pokračovali v urážkach, obviňovaniach, neslušnosti a drzosti, pretože si väčšina Slovákov želá, aby Vám voliči dali po nose a sedem percent možno bude pre Vás nedosiahnuteľný mýtus.

Pavel Jacz

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia zadržala v Krompachoch nebezpečného Afričana, pri zatýkaní použil ženu ako živý štít (foto)

Na muža sú vydané dva európske zatýkacie rozkazy.

Jeden komentár

  1. Bugár sa tvári akoby na ňom záležalo s kým bude Smer vládnuť alebo nie. Bugár bol počas celého spoločného vládnutia PREKÁŽKOU solidného vládnutia. Po celý čas len podkopával nohy Smeru a SNS. Absolútne sa nehodil do tejto vládnúcej koalície. Napokon si chcel nahnať politické body zvrhnutím vlády R Fica. Verím, že sa Most – Hít do parlamentu nedostane a postupne zanikne .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *