Home / EKONOMIKA / Automobilový priemyseľ / Tesla dodala zákazníkom svoje prvé elektrické autá vyrobené v Číne

Tesla dodala zákazníkom svoje prvé elektrické autá vyrobené v Číne

30.12.2019 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Tesla v pondelok dodala zákazníkom svoje prvé elektrické autá vyrobené v Číne. Ako informoval portál bbc.com, sedany typu Model 3 si kúpili pätnásti zamestnanci továrne „Gigafactory 3“ neďaleko Šanghaja.

Cena jedného vozidla bez započítania dotácií na kúpu elektrického auta je zhruba 50 tisíc USD. V Číne vyrábajú elektrické autá domáce firmy NIO a Xpeng Motors. Na tamojšom trhu sú dostupné aj elektrické vozidlá globálnych značiek ako BMW a Mercedes-Benz.

Výrobca elektromobilov riadený miliardárom Elonom Muskom plánuje v čínskom závode produkovať aspoň tisíc vozidiel Model 3 týždenne. Povolenie na odštartovanie produkcie svojich áut v Číne dostala Tesla v októbri. Do postavenia závodu spoločnosť podľa vlastných údajov investovala zhruba 2 mld. USD.

Nový závod pomôže spoločnosti Tesla vyhnúť sa vyšším dovozným clám, ktoré Čína uplatňuje voči automobilom vyrobeným v USA. Závod s názvom Gigafactory 3 je prvým závodom na výrobu áut v Číne, ktorý je úplne v zahraničnom vlastníctve.

(1 EUR = 1,1153 USD)

Viac k témam: elektromobil
Zdroj: Webnoviny.sk – Tesla dodala zákazníkom svoje prvé elektrické autá vyrobené v Číne © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Dopady šírenia variantu omikron na Slovensku intenzívne riešia aj slovenské automobilky

Žilinská Kia už pri týždennom porovnaní eviduje nárast počtu pozitívnych ako aj tých v karanténe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *