Home / SLOVENSKO / BILLA: Kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé

BILLA: Kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé

BRATISLAVA 9. novembra 2017 (WBN/PR) – Profesionálni kuchári sa bez kvalitných nožov nezaobídu. Ani pri bežnej v práci v kuchyni by však nemali chýbať, pretože kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé. Preto BILLA Slovensko spúšťa kampaň, v ktorej zaraďuje do akciovej ponuky nože testované Jamiem Oliverom.

Najviac nehôd v kuchyni spôsobuje nôž, a navzdory rozšírenému mýtu, ostrý je bezpečnejší, tupého sa treba báť. Nehodám možno predchádzať tak, že pri krájaní podložíte dosku vlhkou utierkou, čím zvýšite jej stabilitu. Akokoľvek veríte svojej zručnosti a pohotovým reakciám, s nožmi neimprovizujte pri otváraní konzerv ani sa nepokúšajte zastaviť padajúci kuchynský nôž. Vtedy ostáva jediné – uskočiť.

Ani najdrahšia čepeľ z vás dobrého kuchára nespraví, bez nej je však cesta oveľa náročnejšia. Ako rekreačný kuchár nepotrebujete nože za stovky až tisícky na ohurovanie susedov, solídnu kvalitu v dobrom materiálovom vyhotovení nájdete aj za ekonomickú cenu. Prihliadajte pri tom na kľúčové parametre: váhu (čím ťažší nôž, tým lepšie) a uchopenie. Kvalitné rukoväte nožov sú vyrábané z ABS, čo je kopolymér zo skupiny termoplastov mimoriadne odolný voči mechanickému a chemickému poškodeniu. Výrobcovia užívateľsky priateľských nožov nemyslia len na ochranu produktu, ale aj vašich prstov, preto majú moderné nože zosilnenú oceľovú časť medzi čepeľou a rukoväťou.

Máte pravdu, za kvalitu sa platí, ale nemusia to byť tisíce. Práve teraz si v supermarketoch BILLA môžete vyskladať súpravu nožov so zľavou až 83 percent. Stačí zbierať nálepky za nákupy, a doma vám pribudne vybavenie, ktorého kvalitu otestoval sám Jamie Oliver. V sade nájdete všetko potrebné od univerzálneho noža až po praktický stojan.

Viac k témam: Billa, nože
Zdroj: Webnoviny.sk – BILLA: Kvalitné a ostré nože sú menej nebezpečné ako tupé © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

V druhom kole prezidentských volieb by podľa prieskumu Focus vyhral Pellegrini, porazil by Korčoka aj Harabina

Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus pre televíziu Markíza, ktorý bol realizovaný od 14. do 21. februára na reprezentatívnej vzorke 1025 respondentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *