Home / EKONOMIKA / V Bruseli naďalej rokujú o brexite, diskutujú aj o budúcnosti občanov Európskej únie

V Bruseli naďalej rokujú o brexite, diskutujú aj o budúcnosti občanov Európskej únie

BRUSEL 9. novembra (WebNoviny.sk) – Európska únia pokračuje v rokovaniach s Veľkou Britániou o jej odchode z 28-členného bloku. Množia sa zároveň varovania, že čas na dosiahnutie dohody pred vystúpením Spojeného kráľovstva naplánovaným na marec 2019 sa kráti.

Technické rokovania sa konajú vo štvrtok v Bruseli, pričom strany sa snažia posunúť vpred v otázkach finančných záväzkov Británie, štatútu írskych hraníc a budúcnosti občanov EÚ zasiahnutých brexitom. Hlavný európsky vyjednávač pre brexit Michel Barnier v stredu zdôraznil, že je „potrebný väčší pokrok“.

Odporúčame:
Tvrdý brexit môže ohroziť tisíce miest v britskom sektore televízneho vysielania

Európski lídri sa v októbri dohodli, že rokovania urýchlia, avšak zorganizovať toto nové kolo si opäť vyžiadalo čas. Británia chce diskutovať s EÚ o budúcich vzťahoch a obchode, európski predstavitelia to však odmietajú, kým sa nedosiahne „dostatočný pokrok“ v kľúčových otázkach. V polovici decembra by sa mali rozhodnúť, či sa rozhovory pohnú vpred.

Viac k témam: brexit, ekonomika, Európska únia, Michel Barnier, rokovania
Zdroj: Webnoviny.sk – V Bruseli naďalej rokujú o brexite, diskutujú aj o budúcnosti občanov Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Český trh práce je dlhodobo v lepšej kondícií ako Slovenský, tvrdí analytik

Priemerný český zamestnanec zarobil vlani o 25 percent viac ako Slovák.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *