Home / EKONOMIKA / Slovensko zaznamenalo historický počet osobných bankrotov, najviac bolo v Banskobystrickom kraji

Slovensko zaznamenalo historický počet osobných bankrotov, najviac bolo v Banskobystrickom kraji

BRATISLAVA 7. novembra (WebNoviny.sk) – V októbri bolo na Slovensku vyhlásených historicky najviac osobných bankrotov, a to až 867.

Ako vyplýva z údajov analytickej spoločnosti CRIF – Slovak Credit Bureau (CRIF SK), od začiatku roka zbankrotovalo 3 641 obyvateľov Slovenskej republiky.

Účinky legislatívnych úprav, ktoré vstúpili do platnosti od 1. marca 2017 a výrazne zjednodušili proces osobných bankrotov, sa začali prejavovať v júni, keď počty osobných bankrotov z rádov desiatok vyskočili na stovky,” uviedla Jana Marková, hlavná analytička CRIF SK.

Odporúčame:
Exekúciám na Slovensku čelí takmer milión ľudí, rekordérom je človek so 144 exekúciami

Takmer všetky osobné bankroty sa v októbri uskutočnili podľa novelizovanej právnej úpravy zákona o konkurze a reštrukturalizácii účinnej od 1. marca 2017, pričom oddlženie formou konkurzu si zvolilo 856 občanov Slovenska. Možnosť splátkového kalendára využilo deväť dlžníkov. Iba dva osobné bankroty boli vyhlásené podľa ustanovení zákona platných do 28. februára 2017.

Najviac, až 202 ľudí, zbankrotovalo v Banskobystrickom kraji. Nasleduje Žilinský kraj so 159 osobnými bankrotmi. Najmenej ľudí zbankrotovalo v Trnavskom kraji, a to 45. “Najnižší počet osobných bankrotov v Trnavskom kraji môže vyplývať z faktu, že v tomto kraji ešte stále nie je zriadená ani jedna pobočka Centra právnej pomoci a dlžníkov vybavujú pobočky Centra v Bratislavskom a Nitrianskom kraji,“ dodala Marková.

Viac k témam: ekonomika, osobný bankrot
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko zaznamenalo historický počet osobných bankrotov, najviac bolo v Banskobystrickom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Spustila sa ďalšia výzva na podporu sociálneho podnikania v objeme viac ako osem miliónov eur (video)

Kaliňák na záver dodal, že Slovensko potrebuje viac sociálnych podnikov, aby bol využitý ponúkaný potenciál v regiónoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *