Home / POLITIKA / Kiska sa stretol s Lunterom: Ďakujem, že sa do tohto boja pustil a porazil fašistov

Kiska sa stretol s Lunterom: Ďakujem, že sa do tohto boja pustil a porazil fašistov

Prezident sa v pondelok podvečer stretol s Jánom Lunterom v Banskej Bystrici, aby mu zablahoželal k víťazstvu v župných voľbách. Súčasne sa mu poďakoval.

„Vraciam sa z Oravy a využil som túto príležitosť, aby som sa poďakoval pánovi Lunterovi, že sa do tohto boja pustil, ale mu aj zablahoželal k úžasnému úspechu.

Potom, čo všetci župani preberú svoje funkcie, pozvem všetkých do paláca a budeme sa rozprávať o tom, ako vidia všetci svoju župu a našu krajinu. Budeme diskutovať o tom, kam naše Slovensko posunúť. Tak som tu skutočne preto, aby som sa poďakoval a zablahoželal.

Tieto župné voľby boli o dvoch veciach. V prvom rade o tom, ako si ich občania zoberú k srdcu a uvedomia si, že župné voľby sú o každodennom živote. Že sú o cestách, o nemocniciach, o školách.

Ale v druhom rade – a to pokladám za veľmi dôležité – že župné voľby sú o tom, aká nálada bude v našej krajine. Mali sme obavu – extrémisti sú organizovanou, silnou politickou skupinou. To nie je skupina nejakých mladých výtržníkov, ktorí postavili do volieb obrovské množstvo poslancov.

Tieto župné voľby boli aj tom, či ukážeme naše Slovensko ako modernú krajinu. Ten druhý bod sme zvládli na výbornú. Voliči prišli a s pánom Lunterom to oceňujeme. Ukázali, aká naša krajina skutočne je.

Počas mojej volebnej noci som si o pol desiatej večer ľahol aby som o tretej ráno vstal. A s napätím som otváral môj notebook a čakal som, aké výsledky tam budú. Keď som videl prvé správy, pozrel som si vo volebnej noci pána Luntera, povedal som si wow. Dali sme to, Slovensko je na dobrej ceste, dokáže sa zomknúť a vie to.“

Zdroj foto a info: prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *