Home / KULTÚRA / Divadlo / V Štúdiu L+S opäť hosťuje české divadlo

V Štúdiu L+S opäť hosťuje české divadlo

BRATISLAVA 6. novembra 2017 (WBN/PR)

otec a syn Prachařovci i Polívkovci
skvelá Simona Stašová v hre Sklenený zverinec
7 večerov českého divadla
legendárni Cimrmanovci

Festival českého divadla, s ktorým je pravidelne spájaná jeseň v Štúdiu L+S v Bratislave, dnes popoludní otvorí  vernisáž  českého výtvarníka Jiřího Slívu, ktorý je známy svojim kresleným humorom a grafikou. Večer bude pokračovať prvým predstavením legendárnych Cimrmanovcov a ich hrou Lijavec.

Celkovo sa do 22.novembra predstaví na doskách bratislavského divadla šesť českých divadelných scén s celou plejádou vynikajúcich hercov ako napríklad Zdeněk Svěrák, Petr Štěpánek, Zlata Adamovská, Simona Stašová, Michal Dlouhý, Jakub a David Prachařovci, ale aj Bolek a Vladimír Polívkovci.

Milostný príbeh aj strhujúca rodinná dráma. Také je predstavenie Divadla Ungelt – VZPOMÍNKY ZŮSTANOU v hlavnej úlohe so Zlatou Adamovskou, na ktorú sa slovenskí diváci môžu tešiť 8.novembra. Mladá úspešná žena sa zamiluje do muža staršieho o viac ako dvadsať rokov. Chcú sa zobrať, ale narazia na problém – odpor jej matky, ktorej vadí nielen vekový rozdiel… Okrem Zlaty Adamovskej si v hre zahrajú herecké esá ako Petr Štěpánek, Lucie Štěpánková a Vilém Udatný.

Výnimočným hereckým koncertom otca a syna Prachařovcov bude hra divadla La Fabrika s názvom ŽIVOT S KRAJTOU.  Hra o súžití bezvýznamného parížskeho úradníčka s pytónom je síce zarámovaná do humorných situácií, trpko ale rozpráva o hlbokej osamelosti človeka uprostred veľkomesta. David Prachař ako režisér si k spolupráci prizval  syna Jakuba a Pavla Fajta, takže divák sa 9. novembra môže okrem slova tešiť aj na dobrú hudbu a rytmus.

Priviezť predstavenie so skvelou českou herečkou Simonou Stašovou vyzeralo posledné roky nemožné. Ale podarilo sa. Festival českého divadla s ňou v hlavnej úlohe uvedie 12. novembra slávnu hru Tennessee Williamsa SKLENENÝ ZVĚŘINEC, ktorá má autorove silné autobiografické prvky. S humorom a dojatím, ale aj tou najväčšou úprimnosťou opisuje život opustenej matky Amandy, ktorá svojou láskou a túžbou urobiť svoje deti čo najšťastnejšie, narobí v rodine veľkú paseku. Rodinná tragikomédia, ktorá je zrkadlom našich smiešnych rodinných kotrmelcov. Z lásky sa totiž robia tie najkrajšie i najhoršie veci.

Pražské Švandovo divadlo zavíta do Bratislavy s komédiou o riaditeľovi, ktorého nikdy nikto nevidel – KDO JE TADY ŘEDITEL? Divadelná adaptácia známej filmovej komédie Larsa von Triera, ktorý patrí k najvýraznejším filmovým tvorcom dneška je na programe 13.novembra. Rayn (Michal Dlouhý) je riaditeľom a zároveň majiteľom firmy, čo však pred svojimi kolegami tají a už niekoľko rokov sa vydáva za obyčajného radového zamestnanca. Problém nastane, keď chce firmu predať…

Otec a syn Polívkovci spoločne účinkujú v hre ŠAŠEK A SYN.  Životom prežitý kráľ šašov je poverený prevýchovou mladého šľachtica na šaša. Nováčik  je pod jeho vedením – a za asistencie jeho kumpánov – podrobený lekciám, pri ktorých postupne nachádza svoje šašovské ja. Postupne prídu k rituálu, pri ktorom sa zrodí nový šašo.
Spojenie dvoch generácií Polívkovcov, ale aj prevýchova mladého šľachtica na šaša bude 22. novembra nepochybne skvelým vyvrcholením festivalu.

Festival je realizovaný pod záštitou Veľvyslanectva Českej republiky na Slovensku.
Generálny reklamný partner: Slovenská sporiteľňa
Hlavní reklamní partneri: Tempest, Axis Media, LGM
Reklamní partneri: Novis, České centrum, For-stav, R-Media, Barzzuz, Fatra, Hotel Tatra
Mediálni partneri: Jemné, Pravda, .týždeň, Kam do mesta, webnoviny.sk, zoznam.sk, predpredaj.sk, netky.sk, BKIS
Projekt finančne podporili: Fond na podporu umenia, Ministerstvo kultury České republiky

Viac k témam: Štúdio L+S, vernisáž
Zdroj: Webnoviny.sk – V Štúdiu L+S opäť hosťuje české divadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zomrela významná teatrologička a dramaturgička Soňa Šimková

Jej vedecká činnosť sa sústreďovala na frankofónnu drámu a divadlo, pričom publikovala diela ako "Molière na Slovensku" či odbornú publikáciu "Divadlo prekračuje hranice".

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *