Home / POLITIKA / BÝVALÝ policajný ŠÉF Gašpar zatiaľ neROKOVAL So žiadnou POLITICKOU STRANOU ani s politikom

BÝVALÝ policajný ŠÉF Gašpar zatiaľ neROKOVAL So žiadnou POLITICKOU STRANOU ani s politikom

2.8.2019 (Webnoviny.sk) – Bývalý prezident Policajného zboru SR Tibor Gašpar zatiaľ nerokoval so žiadnou politickou stranou ani konkrétnym politikom.

Status na sociálnej sieti Facebook

Uviedol to pre agentúru SITA v reakcii na svoj nedávno zverejnený status na Facebooku, v ktorom priblížil, že uvažuje o vstupe do politiky.

„Vstup do politiky je jediný zákonný spôsob, ako môže občan presadzovať svoj názor a pohľad na život tejto spoločnosti a získať si tak podporu a sympatie ostatných spoluobčanov. Ak dospejem k presvedčeniu, že moje názory zdieľajú viacerí občania a je záujem ich aplikovať do praxe, nevylučujem v budúcnosti ani vstup do politiky,“ objasnil svoje zámery Gašpar.

Dodal, že prípadnú spoluprácu si vie predstaviť len so stranou, ktorej programové hodnoty korešpondujú s jeho hodnotami.

Loading…


 

Z funkcie odstúpil po tlaku verejnosti

Tibor Gašpar pôsobil ako prezident Policajného zboru SR od mája 2012, keď vo funkcii nahradil Jaroslava Spišiaka. Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z tejto funkcie v máji minulého roku po tlaku verejnosti odstúpil.

V minulosti bol taktiež kritizovaný za prepojenie s nitrianskym podnikateľom Norbertom Bödörom a za možný únik policajných informácií práve k tomuto podnikateľovi. Vzťah k nitrianskemu podnikateľovi odmietol komentovať s tým, že je to rodina, ktorá bola rodinou predtým, než vstúpil do polície.

Ako píše na svojom Facebooku, momentálne pracuje na viacerých bezpečnostných projektoch, ako je založenie bezpečnostného inštitútu, ktorý by mal združovať odborníkov na bezpečnosť z rôznych oblastí a poskytovať okrem publikačnej a vzdelávacej činnosti aj odborné komentáre a analýzy k dôležitým bezpečnostným otázkam krajiny.

Príspevky z FB profilu bývalého exprezidenta Policajného zboru Tibora Gašpara v necenzúrovanej forme pre čitateľov DENNÍKa POLITIKA

Viac k témam: vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalý policajný šéf Gašpar zatiaľ nerokoval so žiadnou politickou stranou ani s politikom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Fico poukázal na článok denníka NY Times, vraj na rovinu hovorí o výcviku ukrajinských povstalcov na Slovensku

Fico verí, že je to dostatočný dôvod na to, aby v utorok 18. januára poslanci schválili v národnej rade uznesenie o referende.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *