Home / SLOVENSKO / Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji

Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Medzi témami, ktoré najviac dominovali pred nadchádzajúcimi voľbami do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK), boli doprava a sociálne služby.

Väčšina kandidátov na predsedu BSK vo svojich volebných programoch uvádzala, že chce zlepšiť dopravu v kraji, napríklad problémy integrovanej dopravy, lepšie nadväznosti spojov, ale aj stav ciest, vrátane ciest II. a III. triedy v Bratislave.

Pri sociálnych službách je to hlavne prístup kraja k riešeniu problémov zdravotne postihnutých ľudí ako aj sociálne odkázaných seniorov, a tiež ich ochrana a ponúkané služby.

Klesol počet poskytovateľov

Najväčšími problémami, ktoré sú v kompetencii kraja, sú podľa niektorých kandidátov na predsedu BSK rovnako doprava a sociálne služby. Kraj vraj v súčasnosti poskytuje napríklad menej miest vo verejných zariadeniach sociálnych služieb ako v minulosti.

Odporúčame:
Právo zúčastniť sa volieb majú dvaja obvinení a štyria odsúdení

Taktiež klesol aj počet neverejných poskytovateľov, ktorých BSK finančne zazmluvnil. “Počet záujemcov o sociálne služby v kraji však stúpa, pretože kraj starne a ten počet miest nezodpovedá potrebám seniorov aj sociálne odkázaných,“ uviedol jeden z kandidátov na predsedu BSK.

Výdavky sa minimálne zvýšili

Klesá tiež kvalita poskytovaných služieb, výdavky na sociálne zariadenia sa zvýšili len minimálne a podiel výdavkov na sociálne zabezpečenie za posledné roky klesol.

Voľby do vyšších územných celkov budú už túto sobotu 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. Predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory majú aj poistenci a poistenky Unionu. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je už od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú zdravotnú starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *