Home / SLOVENSKO / Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji

Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji

BRATISLAVA 3. novembra (WebNoviny.sk) – Medzi témami, ktoré najviac dominovali pred nadchádzajúcimi voľbami do orgánov vyšších územných celkov (VÚC) v Bratislavskom samosprávnom kraji (BSK), boli doprava a sociálne služby.

Väčšina kandidátov na predsedu BSK vo svojich volebných programoch uvádzala, že chce zlepšiť dopravu v kraji, napríklad problémy integrovanej dopravy, lepšie nadväznosti spojov, ale aj stav ciest, vrátane ciest II. a III. triedy v Bratislave.

Pri sociálnych službách je to hlavne prístup kraja k riešeniu problémov zdravotne postihnutých ľudí ako aj sociálne odkázaných seniorov, a tiež ich ochrana a ponúkané služby.

Klesol počet poskytovateľov

Najväčšími problémami, ktoré sú v kompetencii kraja, sú podľa niektorých kandidátov na predsedu BSK rovnako doprava a sociálne služby. Kraj vraj v súčasnosti poskytuje napríklad menej miest vo verejných zariadeniach sociálnych služieb ako v minulosti.

Odporúčame:
Právo zúčastniť sa volieb majú dvaja obvinení a štyria odsúdení

Taktiež klesol aj počet neverejných poskytovateľov, ktorých BSK finančne zazmluvnil. “Počet záujemcov o sociálne služby v kraji však stúpa, pretože kraj starne a ten počet miest nezodpovedá potrebám seniorov aj sociálne odkázaných,“ uviedol jeden z kandidátov na predsedu BSK.

Výdavky sa minimálne zvýšili

Klesá tiež kvalita poskytovaných služieb, výdavky na sociálne zariadenia sa zvýšili len minimálne a podiel výdavkov na sociálne zabezpečenie za posledné roky klesol.

Voľby do vyšších územných celkov budú už túto sobotu 4. novembra. Poslanci NR SR na jar schválili novelu zákona o podmienkach výkonu volebného práva, ktorá stanovuje jednokolovú voľbu predsedov samosprávnych krajov. Predsedom samosprávneho kraja sa stane ten z kandidátov, ktorý získa najviac platných hlasov.

Viac k témam: BSK Bratislavský samosprávny kraj, Župné voľby do VÚC 2017
Zdroj: Webnoviny.sk – Doprava a sociálne služby boli témy, ktoré najviac dominovali v Bratislavskom kraji © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *