Home / SVET / Video: Silný vietor nedovolil pilotom pristáť, cestujúci prežili sekundy hrôzy

Video: Silný vietor nedovolil pilotom pristáť, cestujúci prežili sekundy hrôzy

SALZBURG 30. októbra (WebNoviny.sk) – Silný vietor narobil problémy pilotom, ktorí chceli pristáť na letisku v Salzburgu. Video zverejnila televízia BBC na Twitteri. Na záberoch je vidieť, ako sa lietadlo vplyvom silného vetra „rozkývalo“  a v jednom momente sa takmer krídlom dotklo pristávacej dráhy. Piloti sa preto rozhodli nepristáť, ale vzlietnuť a letieť do Frankfurtu.

Odporúčame:
Lietadlo United Airlines muselo núdzovo pristáť, z kuchyne sa šíril dym

Silné búrky zasiahli v nedeľu strednú a severnú Európu, pričom zabili najmenej päť ľudí v Nemecku, Poľsku a v Českej republike. Šesťdesiattriročný dovolenkár zomrel na pobreží Nemecka v dôsledku vlnobitia, zatiaľ čo ďalší štyria ľudia v Poľsku a Česku zahynuli po tom, čo ich zasiahli padajúce stromy. Tisícky Poliakov a Čechov zostali bez elektriny, centrum nemeckého Hamburgu zaplavila voda.

Plane tries to land in Austria storm… takes off again pic.twitter.com/bAvtEQEof3
— BBC News (World) (@BBCWorld) 30. októbra 2017

Viac k témam: letecká doprava, Salzburg, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Silný vietor nedovolil pilotom pristáť, cestujúci prežili sekundy hrôzy © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Plaváková označila situáciu okolo šéfa parlamentu za zvláštnu a je toho názoru, že koalícia sa nevie dohodnúť

Lucia Plaváková poukázala, že od prezidentských volieb už uplynul určitý čas, no stále nie je jednoznačne známa konkrétna nominácia na túto pozíciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *