Home / SVET / Kim Čong-un na verejnosti s manželkou, boli v továrni na kozmetiku

Kim Čong-un na verejnosti s manželkou, boli v továrni na kozmetiku

SOUL 30. októbra (WebNoviny.sk) – Severokórejský líder Kim Čong-un navštívil továreň na výrobu kozmetiky v Pchjongjangu, nezvyčajne aj v doprovode svojej manželky Ri Sol-ču a sestry Kim Jo-čong. Obe ženy sa na verejnosti objavujú iba zriedkavo. Fotografie z nedeľňajšej návštevy zverejnili štátne médiá.

V uplynulých rokoch cudzie štáty prestali dovážať do Severnej Kórey luxusné produkty vrátane kozmetiky v dôsledku prísnych medzinárodných sankcií. Uzavretá komunistická krajina preto rozvinula svoj vlastný kozmetický priemysel.

Odporúčame:
Severná Kórea odsúdila kritiku USA a má v pláne testovať ďalšie satelity

Kim počas návštevy ocenil továreň v hlavnom meste za to, že produkuje kozmetiku „na svetovej úrovni“, informovala štátna tlačová agentúra KCNA.

Hoci je vodca Kim známy skôr inšpekciami vojenských zariadení a sledovaním raketových testov, návšteva kozmetickej továrne predstavuje dôležitú súčasť vládnej propagandy. „Aj keď to nie je pravda, pre režim je dôležité, aby svojmu ľudu ukazoval, že mu vie zabezpečiť aj materiálne potešenia,“ uviedol pre spravodajskú stanicu BBC analytik Ankit Panda.

Viac k témam: Kim Čong-un, KĽDR Kórejská ľudovodemokratická republika, Pjongčang, Severná Kórea
Zdroj: Webnoviny.sk – Kim Čong-un na verejnosti s manželkou, boli v továrni na kozmetiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *