Home / šport / Futbal / Počas zápasu siedmej ligy v Brzotíne zomrel rozhodca

Počas zápasu siedmej ligy v Brzotíne zomrel rozhodca

BRZOTÍN 30. októbra (WebNoviny.sk) – Počas sobotňajšieho zápasu siedmej najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Mladosť Brzotín – MFK Dobšiná „B“ zomrel rozhodca Štefan Iglai. Informuje o tom web gemer.korzar.sme.sk.

Iglai v závere stretnutia na ihrisku skolaboval, v boji o jeho život neuspeli prítomní a neskôr ani záchranári. „Pred zápasom sme sa rozprávali, pýtal sa na futbal v Dobšinej,“ povedal pre spomenutý zdroj tréner béčka Dobšinnej Július Strelka.

Arbiter Iglai v závere duelu odpískal faul, pribehol k hráčom a rozprával sa s nimi. „Zrazu urobil krok, padol na kolená a zvalil sa na zem. Najskôr sme si mysleli, že ho možno udrel hráč, ale nič také sa nestalo. Len odpadol. Hneď sme ho s vedúcim mužstva Mišom Laurincom a hráčmi začali oživovať. Aj sa chytil a začal dýchať. Dali sme ho do stabilizovanej polohy. Medzitým už volali záchranku. Potom však znova prestal dýchať, znova sme ho oživovali, znova sa chytil. Potom však zasa prestal dýchať,“ povedal Strelka.

Všetko sa to podľa Strelku dialo veľmi rýchlo. „Dlho po zápase sme z toho ešte boli v šoku. Nespomínam si, že by sa takéto niečo v našom okresnom futbale už stalo,“ dodal.

Viac k témam: futbal, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Počas zápasu siedmej ligy v Brzotíne zomrel rozhodca © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovan Bratislava obhájili titul v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži, Zlaté Moravce sú už istý zostupujúci

„Tešíme sa, že sa nám podarilo získať titul, a to už päť kôl pred koncom súťaže", uviedol kormidelník Slovana Vladimír Weiss starší.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *