Home / SLOVENSKO / Foto: Silný vietor na Slovensku lámal stromy, komplikoval dopravu a spôsobil výpadky elektriny (aktualizované)

Foto: Silný vietor na Slovensku lámal stromy, komplikoval dopravu a spôsobil výpadky elektriny (aktualizované)

aktualizované 30. októbra, 10:32

BRATISLAVA 30. októbra (WebNoviny.sk) – Viac ako 800 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zasahovalo v nedeľu pri odstraňovaní následkov silného vetra. Ako informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru, za posledných 24 hodín vyslali hasičov k 550 prípadom.

Stromy spadli aj na autá a strechy domov

Najčastejšie pomoc hasičov potrebovali v Trnavskom kraji, kde ich vyslali k 120 udalostiam. Zhruba po 90-krát zasahovali v Nitrianskom a Bratislavskom kraji, hasiči v Trenčianskom kraji pomáhali v 80 prípadoch. V Žilinskom kraji mali 57 výjazdov, v Banskobystrickom kraji zasahovali takmer 50-krát. V Prešovskom a Košickom kraji to bolo 33- a 28-krát.

Odporúčame:
Foto: Silné búrky zabíjali v Nemecku, Poľsku aj Česku. Centrum Hamburgu zaplavila voda

Išlo prevažne o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a z osobných áut, spadnutých stĺpov elektrického vedenia, telefónnych stĺpov, strhnutých striech a uvoľnených plechov. Hasiči zasahujú na viacerých miestach aj v týchto chvíľach, pričom na odstraňovaní následkov silného vetra budú pokračovať počas celého dňa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Silný vietor na Slovensku lámal stromy, komplikoval dopravu a spôsobil výpadky elektriny

Výpadky elektriny a problémy na železniciach

Hasiči v Nitrianskom zasahovali 92-krát, z toho najviac výjazdov mali v okrese Nitra – 33. Odstraňovali popadané stromy zo štátnych ciest aj miestnych komunikácií, z elektrického vedenia, uvoľnený plech zo striech a z reklamnej tabule.

Stromy spadli aj na autá a strechy rodinných domov. „Zasahovalo 58 hasičov a nasadených bolo 27 kusov hasičskej techniky,“ informoval hovorca Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre Michal Varga.

Škody spôsobené poveternostnou situáciou pomáhali odstraňovať aj dobrovoľní hasiči z obcí Radošina, Hurbanovo, Poľný Kesov, Urmince, Chrabrany a Beladice. V okrese Nové Zámky hasiči zasahovali pri 27 udalostiach, v okrese Levice pri 14, v okrese Zlaté Moravce mali deväť výjazdov, v Topoľčianskom okrese päť a v Komárňanskom okrese štyri.

V nedeľu Slovensko podobne ako aj iné krajiny strednej Európy zasiahol silný vietor. Západné a stredné Slovensko trápili výpadky elektriny, problémy boli aj na železniciach, kde nepremávali alebo meškali vlaky. V Česku v dôsledku silného vetra zomreli dvaja ľudia.

Viac k témam: hasiči, počasie, silný vietor
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Silný vietor na Slovensku lámal stromy, komplikoval dopravu a spôsobil výpadky elektriny (aktualizované) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Odmena 500 eur za účasť vo voľbách Matovičovi neprešla, za bolo iba 32 poslancov

Cieľom návrhu malo byť zabrániť tomu, aby sa zo Slovenska stala na desaťročia opäť čierna diera Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *