Home / POLITIKA / Prednosta z Brezna Juhaniak: Porazím extrémistu Kotlebu

Prednosta z Brezna Juhaniak: Porazím extrémistu Kotlebu

Prednosta mestského úradu z Brezna sa rozhodol poraziť župana Kotlebu. Na rozdiel od Klusa a Mičeva sa nevzdáva a verí si. Tak uvidíme. Čitateľom DENNÍKa POLITIKA prinášame kompletné stanovisko Martina Juhaniaka k aktuálnej situácii vo voľbách predsedu banskobystrického kraja.

Chcel by som všetkým voličom v kraji oznámiť, že po dôkladnom zvážení situácie som sa rozhodol pokračovať vo volebnej kampani na predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Toto sú hlavné dôvody môjho rozhodnutia:

1. Základným pilierom demokracie je možnosť voľby. Odopretie tejto možnosti, resp. „voľba menšieho zla“ môže viest k frustrácii voličov, ich neúčasti vo voľbách alebo k voľbe „z trucu“.

2. Okres Brezno bol v roku 2013 jednou z najsilnejších bášt súčasného župana. Podľa posledných prieskumov má súčasný župan v tomto okrese – aj vďaka výsledkom nového vedenia mesta Brezno, ktorého som súčasťou – najnižšie preferencie zo všetkých okresov kraja. ( Len pre porovnanie v okrese Brezno má terajší predseda BBSK trikrát nižšiu podporu ako v okres Krupina, pričom v krajských voľbách 2013 bola táto podpora podobná).

3. Po odstúpení pánov Klusa a Mičeva z kampane, patrím podľa všetkých doteraz zverejnených prieskumov medzi troch najsilnejších kandidátov na post predsedu BBSK.

4. V prieskumoch, ktoré zadali účastníci okrúhleho stola bola aj otázka, ktorý kandidát je pre vás najviac neprijateľný. Podľa informácií, ktoré prenikli na verejnosť, z demokratických kandidátov bol pre voličov najmenej prijateľný práve pán Lunter.

5. Volebný výsledok sa nerovná súčtu preferencií kandidátov, ktorí z kampane odstúpili.

6. V neposlednom rade, ako nezávislý kandidát, si chcem túto pozíciu zachovať a ponúknuť tak alternatívu voličom, ktorí odmietajú politicky vyhranených kandidátov.

Na základe týchto skutočností vyjadrujem vážnu obavu, že moje vzdanie sa v prospech niektorého z kandidátov, by mohlo situáciu pred voľbami skomplikovať natoľko, že pomôže práve extrémistom.

exred.

Zdroj foto a info: web a fb

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Chcú liberáli vyhladovať DETI ? SaS je proti OBEDOM pre DETI zadarmo

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje návrh opätovne zaviesť obedy zadarmo pre všetkých za populistický a predvolebný ťah. „Nie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *