Home / ZAUJÍMAVOSTI / Chystajú špeciálnu miestnosť na potrestanie DR. Harabína?

Chystajú špeciálnu miestnosť na potrestanie DR. Harabína?

DR. Harabín nevyhovuje mnohým. Snažia sa ho potrestať cez disciplinárne konania ale nedarí sa im to. Najnovšie budujú špeciálnu miestnosť na disciplinárne pojednávania. Kedže mimoriadne často disciplinárne pojednávaným sudcom v poslednom období je DR. Harabín, právo vyvstáva otázka, či špeciálne miestnosť sa nebuduje len pre DR. Harabína. Na naše dopyty, či je tomu naozaj tak nikto z kompetentných neodpovedal, tak citujeme len z oficiálnych vyhlásení.

Disciplinárne konania by sa mali už čoskoro  uskutočňovať priamo na pôde Súdnej rady, v budove Miestodržiteľského paláca na Hlavnom námestí v Bratislave. Keďže pojednávacia miestnosť ešte nie je hotová, požiadala Praženková Najvyšší súd, aby konania prebiehali aj naďalej v jeho budove na Námestí SNP.

„Má to svoj proces, vybudovať také priestory. Musí to byť pojednávacia miestnosť taká, ktorá zodpovedá kritériám pre pojednávaciu miestnosť, čiže všetko sme urobili a je to v príprave,“ informovala novinárov Praženková.

Konkrétny termín zatiaľ nemá. „Je to otázka krátkeho času, len je tých úloh veľa, naraz v jeden deň nám pribudli, aj nás treba chápať,“ vysvetlila s tým, že potrebné priestory v paláci boli Súdnej rade poskytnuté a tie sú už aj zariadené potrebným nábytkom.

Najvyšší súd čaká na uvoľnenie priestorov. „V prípade, že sa disciplinárne senáty odsťahujú z budovy Najvyššieho súdu z Námestia SNP v Bratislave, určite tieto priestory využijeme pre čiastočné vyriešenie alarmujúcej situácie s kancelárskymi priestormi pre sudcov a asistentov Najvyššieho súdu,“ informoval hovorca NS Boris Urbančík.

Ján Nový

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ÚDER ZO ZÁHROBIA generála Lučanského ? Pýta sa exkotlebovec RADAČOVSKÝ

Emeritný sudca a bývalý kandidát kotlebovej strany do európskeho parlamentu a v súčasnosti slovenský europosloanec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *