pondelok , 13 júla 2020
Home / POLITIKA / Demisia Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára je na spadnutie!

Demisia Generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára je na spadnutie!

Do právnickej praxe sa 29.apríl 2019 určite zapíše hrubými písmenami. Generálny prokurátor dostal po nose s definitívnou platnosťou po Špecializovanom súde ( o rozhodnutí ŠS naše média neinformovali) aj od Najvyššieho súdu Slovenskej republiky. Vykryštalizovala sa jasná porážka na oboch stupňoch súdov a totálne fiasko najvyššieho štátneho trestnoprávneho úradníka. Ak futbalový tréner nevyhrá zásadný duel, tak odchádza z funkcie. Tentoraz rozhodujúcu bitku prehral Generálny prokurátor Slovenskej republiky, keď podal obžalobu na zrušenie LSNS – Mariana Kotlebu.

Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová. povedala, že sa Generálna prokuratúra vyjadrí až po doručení rozsudku Najvyššieho súdu. Tu ale nie je čo na vysvetľovanie. Hovorkyňa najvyššieho súdu Alexandra Važanová to jasne vysvetlila, že dôvody pre ktoré by mal Najvyšší súd zrušiť politickú stranu neboli adekvátne: “Najvyššiemu súdu nezostalo nič iné, len sa k vyjadriť k návrhu negatívne, pretože žalobca generálny prokurátor neuniesol dôkazné bremeno.”

Položme si teda otázku. Čo to bolo za obžalobu.?

Možnosti sú dve:

1. právne amatérska obžaloba bez dôkazov,

2. politická obžaloba.

Tretiu možnosť vylučujem.

Ak bola obžaloba amatérska bez dôkazov, ako je možné, že sa pod ňu podpísal Generálny prokurátor Čižnár? A ak to bola politická obžaloba, tak na mieste Generálneho prokurátora sedí politicky ovplyvniteľná osoba!

Loading…

Obe tieto možnosti totálne diskvalifikujú súčasného Generálneho prokurátora – strážcu všetkých neprávostí a najmä zákonov Slovenskej republiky. Preto by reakcia Jaromíra Čižnára nemala dlho trvať a mal by vďaka tejto obrovskej hanbe okamžite opustiť hlavné prokurátorské kreslo v republike.

Je však zaujímavé, že demisiu Generálneho prokurátora nespomenul v reakciách na rozhodnutie ani jeden spovedaný politik!!! Ako keby im nedôslednosť prípadne politická ovplyvniteľnosť vyhovovala!

Žiaľ, tento krok Generálneho prokurátora má aj vysoko politickú líniu. Doslova a do písmena urobil LSNS – Mariana Kotlebu neuveriteľnú reklamu. Sám Kotleba povedal: “Naša strana bola vždy legitímna. Naša strana je absolútne v súlade so zákonom.”

Vo všetkých televíznych a radiových spravodajstvách to boli najdôležitejšie správy, čo bude mať určite dopad v preferenciách politických strán. Legalizovaná Kotlebova strana určite porastie a SMER sa možno už teraz môže obávať o prvenstvo. Davová psychóza vyniesla na miesto primátora Bratislavy, starostku jej Starého mesta a prezidentku osoby z Progresívneho Slovenska, ktorú vytiahla na druhé miesto v Essetovských preferenciách agentúry Focus. Uvidíme, kam teraz vyskočí dnes už podľa Najvyššieho súdu SR nefašistická demokratická strana.

Toto všetko je také právne a aj politické fiasko Generálneho prokurátora SR Čižnára, že jeho odchod by mal byť rovnako rýchly, ako jeho dvoch námestníkov Šufliarskeho a Vaneka. Čižnárov nalomený väz by mal čoskoro rupnúť. Kedy? To uvidíme.

Pavel Jacz

Loading…

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovensko ako celosvetový unikát?

Slovenská republika získala podľa môjho názoru celosvetový unikát. Ku všetkej úcte my totiž už nemáme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *