Home / ZAUJÍMAVOSTI / Ktorý politik zo SMERu sa zúčastní dúhového PRIDE pochodu?

Ktorý politik zo SMERu sa zúčastní dúhového PRIDE pochodu?

Onehdá exposlanec Martvoň uviedol, že „Vo vnútri strany funguje ucelená LGBTI komunita, ktorá sa snaží vystupovať ako konzervatívni politici, ale pre LGBTI komunitu neurobia nič,” písali sme o tom TU – Šokujúce odhalenie Martvoňa: Lesby, gejovia a bisexuáli vládnu v Smere

Teraz teda nastáva príležitosť, aby sa táto komunita prejavila a zúčastnila sa dúhového PRIDE pochodu. Ako píšu jeho organizátori:
„V roku 2017 sa bude konať už 7. ročník tradičného festivalu Dúhový PRIDE Bratislava. Nadväzuje tak na myšlienku podobných sprievodov po celom svete, že všetci ľudia sú si rovní bez ohľadu na ich sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu. Je farebnou prechádzkou po Bratislave, počas ktorej sa k LGBTI ľuďom pridávajú ich rodiny, priatelia, kolegovia a známi, aby ukázali, že ide o úplne bežných ľudí na Slovensku, ktorí chcú mať rovnakú šancu ako všetci ostatní udržať si zdravie, ísť si za šťastím, zarobiť si na živobytie, byť v bezpečí vo svojej krajine a starať sa o tých, ktorých milujú.
K hlavným cieľom PRIDE preto patrí:
1. Zviditeľnenie komunity LGBTI ľudí (lesieb, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí), ktorí chcú mať rovnakú príležitosť na šťastný život ako všetci ostatní.
2. Upozornenie na prekážky, ktoré LGBTI ľudia zažívajú a ponúknuť riešenia.
3. Uzákonenie partnerských zväzkov ľudí rovnakého pohlavia, aby mohli žiť svoj život dôstojne, bezpečne a v núdzi sa o seba navzájom postarať.“

Nechajme sa teda prekvapiť, ktorých politikov uvidíme na dúhovom PRIDE pochode.

exred.

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ÚDER ZO ZÁHROBIA generála Lučanského ? Pýta sa exkotlebovec RADAČOVSKÝ

Emeritný sudca a bývalý kandidát kotlebovej strany do európskeho parlamentu a v súčasnosti slovenský europosloanec …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *