Home / POLITIKA / Kto z koho? Fico kontra Danko a padne minister Plavčan?

Kto z koho? Fico kontra Danko a padne minister Plavčan?

Každý premýšľajúci vie, že minister Plavčan je len pešiak v rukách predsedu Danka. Úloha Dankovho “ministra“ je robiť a podpisovať, čo mu povie šéf a má tiež  dovolené slobodne chodiť na rôzne recepcie a do Smotánky. Je viac ako isté, že po tom, čo slovenské univerzity a SAV nedostali žiadne peniaze z takmer 300 miliónov eur, určených na dlhodobý strategický výskum a vývoj a úspešné boli súkromné firmy sa schyľuje k novému sporu medzi bossmi konkurenčných strán – premiérom Ficom a predsedom parlamentu Dankom.

DENNÍK POLITIKA z dúveryhodných zdrojov vie, že problémom nie je to, že 300 miliónov eur išlo súkromným firmám. Problémom je, ktorým firmám tie milióny išli. Dankovci napriek dohodám si z balíka zobrali viac ako sa dohodlo a tak odozva na seba nenechal dlho čakať. Funkciu užitočného idiota na seba prevzala blogerka a poslankyňa OĽANO Remišová, ktorá kauzu na Plavčana vytiahla. Následne sa spustila mediálna mašinéria užitočných novinárov, ktorí ani sami nevedia, že len slúžia politickému boju „Fico kontra Danko” a už to ide.

Premiér Fico obratne využil ministra kultúry a podpredseda Smeru Marek Maďarič, ktorý hodil návnadu do politického boja a vyhásil pre DENNÍK N, že celé eurofondové podozrenie považuje za vážne a preto: „Ak sa potvrdí, že desiatky miliónov eur, takých potrebných pre našu vedu a výskum, boli pridelené subjektom, ktoré nikdy reálne vedu a výskum nerobili, tak to je na odvolanie zodpovednej osoby.“

DENNÍK POLITIKA z dúveryhodných zdrojov vie, že Róbert Fico vníma ako potenciálne hrozby, ktoré mu preberajú jeho voličský elektorát len dva subjekty.

SNS a ĽSNS.

Kým ĽSNS je neškodná a na jej vodcu premiér “niečo má”, SNS s prešíbaným právnikom Dankom je tvrdší oriešok.

V minulosti preto ficovci obratne využili Dankov mediálne chybný kapitánsko-výložkový výstup, aby znižili súpajúce preferencie SNS, tak rovnako aj teraz sa cez pešiako-ministra Plavčana snažia zraziť SNS pod 10 %.

Celá kauza Plavčana teda nie je nič iné len politický boj „Fico kontra Danko” bez ohľadu na občanov, vedu aj univerzity.

Už zakrátko uvidíme, kto z tohto boja výjde víťazne. Pád ministra Plavčana bude len niečo signalizovať. DENNÍK POLITIKA z dúveryhodných zdrojov vie, že na SNS a predsedu parlamentu Danka toho ficovci majú nachystané viac.

Marian Zaboj

redaktor

 

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Významný člen Smeru: LGBTI EXTRÉMisti napadli účastnikov protestu. TO video musíte vidieť

LGBTI EXTRÉMISTI ZASTRAŠOVALI A FYZICKY NAPADLI ÚČASTNÍKOV POKOJNÉHO PROTESTU PRED DPOH. „Teším sa, že sme …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *