Home / POLITIKA / Jakubec v Bratislave je Kotleba z Bystrice

Jakubec v Bratislave je Kotleba z Bystrice

Volebná kampaň pre voľby do VÚC sa spustila. Čoraz častejšie sa stretávame s prvými menami ktoré rezonujú v médiách a na internete ako kandidáti na župana BSK. Momentálne najviac sa skloňujú dve mená v rámci celého Slovenska.

Prvým je Marián Kotleba, predseda Banskobystrického samosprávneho kraja, ktorý opäť zabojuje o podporu v novembrových voľbách. Jeho radikálne politické presvedčenie ho doviedlo až do NR SR. Sám Kotleba prehlasuje, Ľudová strana Naše Slovensko, ktorá sa usiluje demokratickým spôsobom presadiť národno-kresťanskú politiku, vyzývame verejnosť brániť demokratický poriadok základných ľudských práv a slobôd garantovaný Ústavou SR.“Pozíciu chce utvrdiť aj na ďalšie volebné obdobie. Marián Kotleba má momentálne v rámci prieskumov verejnej mienky momentálne najvyššie preferencie z kandidátov na banskobystrického župana. „Voľby sú príležitosťou pre tých, ktorým už nestačí len pasívne sledovať správy o rastúcej nezamestnanosti, nových bytoch pre cigánskych parazitov, či korupcii pri výberových konaniach. Voľby do samosprávnych krajov sú príležitosťou pre tých, ktorí chcú aj svojim pričinením zmeniť život v kraji k lepšiemu,“ burcoval voličov pred voľbami na jeseň 2013 Kotleba. Ako sa mu to podarí v novembri sa dozvieme.

Trošku iná ale podobná situácia je v ekonomicky najsilnejšom kraji Slovenska – v Bratislave. Najčastejšie skloňované meno z kandidátov na predsedu Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) sa stáva známy podnikateľ a umelec Martin Jakubec. Najprv bol veľkou neznámou, keď v novembri minulého roka vo veľkom štýle zverejnil vstup do politiky a bol aj trochu pobavením medzi diskutujúcimi na internete typu maestro do parlamentu, alebo Jakubec Slovenský Trump! Dnes jeho meno čoraz viac rezonuje v spoločnosti, v diskusiách, na obedoch medzi zamestnancami, na ulici, keďže sa profiluje ako nádejný budúci župan nášho kraja. Do volieb kandiduje ako nezávislý občiansky kandidát, bez káuz, politického trička a ako tvrdí, prijal výzvu ľudí a kandiduje výhradne za záujmy občanov nášho kraja a krajiny. „Budem prvý ľudový župan pre ľudí, kraj a Slovensko zažije so mnou ostrý medicínsky rez, kedy vyrežem tento hnusný politický nádor niektorých politikov a strán navždy zo systému a zavediem slušnosť a poriadok a obnovím dôveru v politika v spoločnosti. Bude lepšie, skúste mi dôverovať“ vyhlásil na tlačovej konferencii Jakubec.
Ľudia sa čoraz viac zaujímajú o jeho názory ako aj kritické stanoviska k riadeniu župy súčasným županom Pavlom Frešom. Svojou priamosťou a kontroverznosťou púta pozornosť tak ako žiadny iný z kandidátov. Jakubec ako sám prehlasuje pracuje pre ľudí 15  rokov a je s nimi v teréne vďaka jeho aktívnej osvetovej činnosti, občianskym aktivitám a kultúrnej činnosti na území celého Slovenska, pozná problémy spoločnosti ktoré bude riešiť bezodkladne. Ako prvý z kandidátov vyrazil medzi ľudí, kde ich presviedča o nutnosti radikálnej zmeny v politike pre kraj a neskôr pre krajinu. Zaujímavosťou je, že celý míting s občanmi sám moderuje a stihne aj zaspievať národné piesne, keďže je ostrieľaným televíznym hráčom. Budeme naďalej monitorovať jeho volebnú kampaň a vyhlásenia.

Prinášame v skratke o dvoch najkontroverznejších kandidátoch na post županov vo voľbách VÚC:

Kandidát na predsedu BBSK:

Ing. Mgr. Marián Kotleba
Vek: 40 rokov
Vzdelanie: Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici
Politická príslušnosť: Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko
Volebné heslá a message: Odvahou proti systému. Za Boha a za národ!
Voliči: 18 – 35 roční
Záľuby: história, politika.
Viac: http://www.naseslovensko.net/

Snímka obrazovky 2017-07-10 o 11.25.55

Kandidát na župana BSK:

PhDr. Martin Jakubec, PhD.
Vek: 33 rokov
Vzdelanie: Univerzita Sv. Cyrila a Metoda v Trnave a Paneurópska vysoká škola v Bratislave
Politická príslušnosť: bez príslušnosti, nezávislý
Volebné heslá a message: Korektný k občanom, nekorektný k politikom! Silná zmena – prvý ľudový župan.
Voliči: 30 – 70 roční
Záľuby: zvieratá, hudba.
Viac: http://www.jakubeczupan.sk/

dsc00921u

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *