Home / SVET / Britské kráľovské letectvo zabilo tisíce nepriateľských bojovníkov pri náletoch v Sýrii a Iraku

Britské kráľovské letectvo zabilo tisíce nepriateľských bojovníkov pri náletoch v Sýrii a Iraku

LONDÝN 7. marca (WebNoviny.sk) – Britské kráľovské letectvo (RAF) zabilo alebo zranilo v Sýrii a Iraku 4 315 nepriateľských bojovníkov. Oznámilo to britské ministerstvo obrany. Údaje sa týkajú obdobia od septembra 2014 do januára tohto roka.

Ministerstvo uviedlo, že o život prišlo 4 013 zasiahnutých bojovníkov, teda 93 percent, zvyšných 302 utrpelo zranenia. Takmer 3 000 ich zahynulo v Iraku, zvyšní v Sýrii. Podľa údajov ministerstva, ktoré cituje britská stanica BBC, pri náletoch RAF zomrel len jeden jediný civilista.

Ministerstvo uvádza, že jeho dáta pochádzajú z „najlepších možných analýz“ uskutočnených po útokoch, a to z videí a fotografií zhotovených zo vzduchu.

Američanmi vedená koalícia pôsobiaca v Sýrii a Iraku, ktorej členom je aj Veľká Británia, potvrdila celkovo 1 190 civilných obetí pri 269 rôznych zásahoch a ďalších 249 zranených civilistov.

Viac k témam: Britské kráľovské letectvo (RAF), Irak
Zdroj: Webnoviny.sk – Britské kráľovské letectvo zabilo tisíce nepriateľských bojovníkov pri náletoch v Sýrii a Iraku © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Útok na budovu v Chersone neprežilo päť vysokopostavených ruských predstaviteľov

Informovalo o tom ukrajinské Národné centrum odporu na platforme Telegram.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *