Home / SLOVENSKO / Rád by som premiéra pochválil častejšie, keby bolo za čo, tvrdí prezident Kiska

Rád by som premiéra pochválil častejšie, keby bolo za čo, tvrdí prezident Kiska

BRATISLAVA 3. marca (WebNoviny.sk) – Prezident by podľa vlastných slov rád pochválil premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD), ale nie je za čo. Uviedol to na svojom oficiálnom účte na sociálnej sieti Facebook prezident Andrej Kiska v reakcii na dnešné vyjadrenie premiéra.

Podľa prezidenta je potrebné objasniť všetky kauzy, ktoré hovoria o možnom zneužívaní moci politikmi. „Najlepší spôsob ako ochrániť povesť Slovenska, je zistiť o týchto prípadoch pravdu u nás doma. Podať dôveryhodné vysvetlenie, dôsledne vyšetriť všetky podozrenia. Aby ľudia na Slovensku neboli odkázaní na talianskych prokurátorov a nemecké súdy. Toto je úloha, za ktorú je zodpovedný aj pán premiér Pellegrini,“ napísal prezident.

Kiska spomenul aj dva prípady, kedy talianske noviny informujú o údajnom telefonáte expremiéra Roberta Fica (Smer-SD) s Antoninom V., ktorý čelí obvineniam z drogovej trestnej činnosti a tiež údajný únos Vietnamca pomocou slovenského vládneho špeciálu.

Výroky predsedu Smeru-SD

Pellegrini v nedeľu v televízii TA3 povedal, že prezident musí byť nadstrannícky a podľa neho musí reprezentovať dobré meno Slovenska najmä v zahraničí.

„Súhlasím s pánom premiérom, že jednou zo spoločných úloh ústavných činiteľov je šíriť dobré meno Slovenska v zahraničí. Naša krajina a skvelí ľudia, ktorí v nej žijú, si to zaslúžia. Mnohokrát som v zahraničí musel čeliť otázkam predstaviteľov iných štátov na výroky predsedu Smeru, keď bol premiérom. Žiaľ, aj dnes sa ťažko šíri dobré meno Slovenska v situácii, keď talianske noviny priniesli informáciu o telefonáte straníckeho šéfa pána Pellegriniho s mafiánom. Alebo keď nemecký súd konštatoval, že slovenské vládne lietadlo bolo použité na únos,“ uviedol prezident.

Mafia na východe Slovenska

„Ako prezident by som privítal, keby urobil viac pre to, aby si polícia a prokuratúra mohli robiť svoju prácu. Tu doma na Slovensku. Rozsudok nemeckého súdu napríklad nepochybuje o tom, že vietnamská delegácia využila slovenský vládny špeciál na únos. Ale slovenské orgány činné v trestnom konaní sa, naopak, dlho tvárili, že sa nič nestalo,“ doplnil.

Prezident Kiska vyjadril očakávanie, že premiér prispeje z pozitívnym zmenám. „Očakávam, že sa to zmení. A že pán premiér využije svoju ústavnú pozíciu na odstránenie všetkých prípadných prekážok. Aby sme sa konečne dozvedeli, kto pomáhal únos cez Slovensko zorganizovať. A prečo vláda Smeru nezakročila voči mafii na východe Slovenska, aj keď mala o tom roky opakované informácie. Pomôže tým dobrému menu Slovenska viac, než keď sa bude v televízii opakovane sťažovať, že ho málo chválim. Rád by som, keby bolo za čo,“ uzavrel.

Viac k témam: premiér Slovenskej republiky, prezident Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Rád by som premiéra pochválil častejšie, keby bolo za čo, tvrdí prezident Kiska © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Polícia stále pátra po páchateľovi v prípade výhražných mailov stredným školám, podľa Šutaja Eštoka spravia maximum

Bezpečnosť detí na školách je podľa neho prioritou.

Jeden komentár

  1. Soros mu to nedovolí, musí vyznamenávať len Sorosových Judášov, lebo by na neho vytiahli, ako došiel ku kapitálu na úžeru.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *