Home / SVET / Kiska zablahoželal Ukrajincom k Európskej únii bez víz

Kiska zablahoželal Ukrajincom k Európskej únii bez víz

Prezident Andrej Kiska sa v nedeľu stretol s prezidentom Ukrajiny pri príležitosti začiatku platnosti bezvízového styku Európskej únie s Ukrajinou. Slávnostné stretnutie prebehlo na slovensko-ukrajinskej hranici Vyšné Nemecké – Užhorod za prítomnosti stoviek ukrajinských občanov.

„Tento deň je obrovským sviatkom pre občanov Ukrajiny, pre občanov Európskej únie aj pre vašich susedov, občanov Slovenska,“ povedal prezident Kiska počas ceremónie.

„Za týmto významným dňom stojí veľa námahy, úsilia a odvahy. Zo strany Ukrajiny aj zo strany Európskej únie boli splnené sľuby. A tak to má byť. Sľuby sa majú plniť,“ zdôraznil prezident. „Chcem vás poprosiť, chcem vás vyzvať, aby ste neprestali vo svojom úsilí s reformami. Reformy potrebujú veľa odvahy a veľa úsilia. Žiaľ, často prinášajú aj mnohé problémy pre občanov. Ale verte mi, a to je skúsenosť z našej krajiny, že reformy stoja za to a treba ich spraviť.“

„Slovensko bude vždy stáť pri vás. Ako krajina, aj ako politici vždy spravíme všetko pre to, aby sme vám vedeli pomôcť, poradiť,“ povedal Andrej Kiska s tým, že cieľom je, aby sa Ukrajina čím skôr posunula k Európskej únii.

Zdroj info a foto: prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *