Home / SLOVENSKO / Prezident udelil podmienečnú milosť matke

Prezident udelil podmienečnú milosť matke

Prezident Andrej Kiska udelil 8. júna 2017 podmienečnú milosť 45-ročnej žene R. P., matke štyroch detí, ktorá bola právoplatne odsúdená na 6 mesiacov trestu odňatia slobody za to, že jedna z jej dcér mala opakovane veľa neospravedlnených vyučovacích hodín na základnej škole.

Rodina sa stará aj o telesne a mentálne hendikepovanú dcéru, ktorá navštevuje špeciálnu školu, kam ju pravidelne vozia autobusom. Dcéra je na matku veľmi naviazaná a výkon uloženého trestu by ju zasiahol.

R. P. bola v minulosti opakovane odsúdená, vždy pre rovnaký prečin ohrozovania mravnej výchovy mládeže – za veľa neospravedlnených hodín spomínanej 16-ročnej dcéry. Ostatné deti, okrem hendikepovanej dcéry, už medzičasom povinnú školskú dochádzku ukončili. Inej trestnej činnosti sa odsúdená žena doposiaľ nedopustila.

Hlava štátu pri posudzovaní žiadosti o milosť prihliadla najmä na tú skutočnosť, že je v záujme maloletej hendikepovanej dcéry, aby jej matka R. P. nemusela nastúpiť na výkon trestu odňatia slobody a mohla sa naďalej podieľať na každodennej starostlivosti o ťažko postihnuté dieťa.

Prezident odpustil odsúdenej trest odňatia slobody pod podmienkou, že odo dňa udelenia milosti do 31. 12. 2017 nespácha úmyselný trestný čin.

Prezident pri udeľovaní podmienečnej milosti postupoval podľa čl. 102 ods. 1 písm. j) Ústavy Slovenskej republiky a § 472 a 475 Trestného poriadku.

Zdroj info a foto: prezident.sk

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory majú aj poistenci a poistenky Unionu. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je už od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú zdravotnú starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *