Home / SVET / Predseda Európskej komisie si nemyslí, že sa podarí predísť brexitu bez dohody

Predseda Európskej komisie si nemyslí, že sa podarí predísť brexitu bez dohody

BRUSEL 21. februára (WebNoviny.sk) – Predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker už nepovažuje za veľmi pravdepodobné, že sa podarí predísť odchodu Veľkej Británie z Európskej únie „nadivoko„, teda bez akejkoľvek dohody.

Hospodárske aj sociálne dôsledky

Ide o stále pravdepodobnejší scenár, keďže dohodu, ktorú s predstaviteľmi EÚ vyrokovala vláda britskej premiérky Theresy Mayovej, odmietol britský parlament, a únia zas odmieta rokovať o novej dohode. Navyše Británia stále ani nevie povedať, čo by v takejto teoretickej novej dohode malo byť inak.

Ako Juncker povedal vo štvrtok v Bruseli, brexit bez dohody „bude mať strašné hospodárske aj sociálne dôsledky v Británii aj na kontinente„.

Dodal, že on sám robil všetko, čo bolo v jeho silách, aby sa tomuto scenáru dalo ešte predísť. „V tejto otázke však už nie som optimistom,“ povedal.

Rokovanie s Mayovou

Juncker sa v stredu večer v Bruseli opäť stretol s britskou premiérkou Mayovou a na rozdiel od ich predchádzajúcich stretnutí obaja po rokovaní nešetrili pozitívnymi slovami.

Stretnutie označili za „konštruktívne“ a oznámili, že do konca februára sa stretnú ešte raz. O konkrétnych výsledkoch rokovania ani o tom, či sa im podarilo nájsť konečne zhodu v otázke brexitu, však Juncker ani Mayová neinformovali.

Viac k témam: brexit, Európska komisia (EK)
Zdroj: Webnoviny.sk – Predseda Európskej komisie si nemyslí, že sa podarí predísť brexitu bez dohody © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nemecká polícia zastrelila muža, ktorý zabil jedného človeka a ďalších troch zranil

Muž napadol skupinu ľudí, ktorá sa pozerala na vysielanie zápasu v rámci Majstrovstiev Európy vo futbale.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *