Home / SLOVENSKO / Miroslav jazdil so zákazom šoférovať a bez bezpečnostného pásu, zastavila ho hliadka a nafúkal

Miroslav jazdil so zákazom šoférovať a bez bezpečnostného pásu, zastavila ho hliadka a nafúkal

BRATISLAVA 21. februára (WebNoviny.sk) – Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky v súbehu s prečinom marenia výkonu úradného rozhodnutia čelí 25-ročný Miroslav z okresu Námestovo.

Nafúkal viac ako dve promile

Ako ďalej agentúru SITA informoval žilinský policajný hovorca Radko Moravčík, obvinený muž v stredu 20. februára po 15:00 šoféroval po miestnej komunikácii v obci Ťapešovo v okrese Námestovo osobné auto Citroën Xsara.

Počas vedenia vozidla nepoužil bezpečnostný pás, čím upútal pozornosť policajnej hliadky z pohotovostnej motorizovanej jednotky Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, ktorá ho následne zastavila. Počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 2,13 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ uviedol Moravčík.

Šoferóval aj napriek zákazu

Preverovaním následne policajti zistili, že obvinený muž má správnym orgánom právoplatne uložený trest zákazu šoférovania do augusta 2020. Policajti preto vodiča zadržali a predviedli ho na policajný útvar.

Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ dodal Moravčík.

Viac k témam: alkohol za volantom, opitý vodič
Zdroj: Webnoviny.sk – Miroslav jazdil so zákazom šoférovať a bez bezpečnostného pásu, zastavila ho hliadka a nafúkal © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Auto skončilo vo vodnej nádrži v Suchej nad Parnou, polícia v ňom našla človeka bez známok života

Policajti sa budú okolnosťami tragédie ďalej zaoberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *