Home / POLITIKA / TRUMP PROTI MAFII

TRUMP PROTI MAFII

 

Donald Trump bude novým prezidentom USA. Keby mi niečo takéto povedal niekto v roku 1990, keď som tohto človeka stretol (vtedy, ako úspešného developera v Atlantic City) – tak by som neveril, že niečo také je možné. USA síce už dávno neboli tým, čo kedysi, ale aspoň po formálnej stránke sa veľa vecí na minulosť podobalo. Ako- tak vládol ešte zdravý rozum a keď ste o niekom povedali, že je to černoch (a černochom aj skutočne bol), tak vám nehrozilo trestné stíhanie. Trump bol v tej dobe mediálnou hviezdou a oprsklým obchodníkom. Práve sa pokúšal zbaviť sa vtedajšej manželky Ivany, ktorá viedla boj za jeho totálne okradnutie a médiá sa predbiehali v prezentácii rôznych škandálov, týkajúcich sa tejto dvojice. Trump – aspoň navonok- nemal politické ambície. V tom čase by to aj tak bolo dosť absurdné.

Potom však prišla doba Clintonovcov. Prvým v rade bol Bill. S prehľadom zvíťazil vo voľbách a jeho administratíva pritvrdila v oblasti, ktorá sa dnes takmer posmešne nazýva „politická korektnosť“. Čo to vlastne je? V skratke povedané – ak chcete (a dnes aj musíte) byť „politicky korektný“, tak je nevyhnutné okamžite rezignovať na zdravý rozum. Lož sa stáva pravdou, zbabelec je dekorovaný, ako hrdina a čierne sa deklaruje ako biele. Pod zámienkou ochrany menšiny sa sústavne terorizuje väčšina. Zločin je ospravedlniteľný, ak patríte do tzv. „neprivilegovanej“ vrstvy. Sloboda slova neexistuje a nastupuje nemilosrdná cenzúra. Falšuje sa história a to dokonca ešte viac, ako sme na to boli zvyknutí. Ekonomicky znamenala Clintonova politika „otvorenia dverí“ pre nemajetných základ na takmer úplný finančný kolaps západného bankového systému. Počas Clintonovej vlády sa priamo z vládnych miest vo Washingtone podporovalo bezhraničné schvaľovanie hypotečných úverov pre každého. Najmä pre černochov a hispáncov. Po pár rokoch, alebo mesiacoch tieto vrstvy (až na malé výnimky) nemali na splácanie (čo každý normálne mysliaci človek vedel už na začiatku). Banky krachovali a dožadovali sa splnenia záruk, ktoré clintonova administratíva dala. A tak sa Američania po prvý raz v histórii začali skladať na súkromný business niekoho. V tomto prípade súkromných bánk.

Tento neporiadok mal pokračovanie. Zmanipulované médiá, kompletne vlastnené jednou skupinou obyvateľstva presviedčali okradnutých obyvateľov o bludoch a Clinton, spolu so svojou manželkou sa stali celebritami. Politická korektnosť mala svoj vrchol vo zvolení Obamu za amerického prezidenta. Úplne neskúsený černoch sa stal len nástrojom v rukách mafie, ktorá ovládla Washington. V zahraničnej politike išli USA od porážky k porážke. V domácej politike sa Obama preslávil krachom svojej slávnej reformy zdravotníctva. Snaha objaviť perpetum mobile sa znovu raz nepodarila. Vladimír Putin mohol osem rokov beztrestne onanovať na Amerike, zviazanej v rukách mafiánskej chobotnice. Republikáni ponúkali alternatívu. John McCain bol skutočný hrdina. Všetko, čo dosiahol si odpracoval ale neprerazil cez zmanipulované médiá. Mitt Romney o 4 roky neskôr bol podobne bez šance. Americká, stále ešte väčšina, sa nechala ovplyvniť ľavicovou propagandou a černosi volili podľa svojej rasy. Ani McCain ani Romney – akokoľvek inteligentní a skúsení politici – nemali proti ľavicovej boľševickej mafii nádej.

Vyzerá to tak, že táto mafia musela byť porazená svojimi vlastnými prostriedkami. Zrazu sa vynoril Trump a radikálnou rétorikou sa pustil do odhaľovania tejto chobotnice. Mal tak trochu šťastie, že jeho protikandidátom bola nominálna hlava mafie – neschopná manželka zakladateľa klanu. Na Trumpa sa útočilo v starom štýle, ale nech pôsobí akokoľvek jednoducho – vypracoval sa sám, nikomu nič nedlží a preferuje zdravý rozum. Ak však dnes niekto povie pravdu, tak je nevyhnutne považovaný za rasistu, fašistu, primitíva a nepriateľa pokroku. To mu absolútne nevadilo a preto vyhral. Možno aspoň na krátko oddiali nevyhnutný zánik západnej civilizácie a možno pre niektorých ľudí to bude aspoň svetlo nádeje, ale to čo sa stalo je v dnešnej dobe zázrak. V krajine terorizovanej médiami, bez politickej podpory a v podstate vlastnými silami sa dostať na politický vrchol, nie je jednoduché. Dúfajme, že to povzbudí ostatných v zvyšných civilizovaných krajinách. Ak sa čo i len toto stane – bude zvolenie Trumpa úspechom.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Americký balík pomoci Ukrajine bude väčší, nedostane len delostrelectvo a protivzdušnú obranu

Spomenutú pomoc v sobotu schválila Snemovňa reprezentantov a očakáva sa, že v utorok jej dá zelenú aj Senát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *