Home / POLITIKA / Eutanázia či smrť gazdu pravice? Prečo Procházka neuspel?

Eutanázia či smrť gazdu pravice? Prečo Procházka neuspel?

Samozvaný gazda pravice Procházka včera spáchal politickú eutanáziu. Radoslav Procházka sa vzdal k 31. októbru 2016 poslaneckého mandátu aj členstva v strane #Sieť, ktorú založil.

Smutný koniec nádejného politika, ktorý stúpal na vrchol moci a nakoniec neuspel.

Klinickú politickú smrť prežil Radoslav Procházka už deň po marcových voľbách.

Chabý volebný výsledok jeho strany bol predzvesťou, že tento volebný debakel excelentný bratislavský advokát už nerozchodí. Všetko, čo nasledovalo po voľbách bolo už len neúnosné utrpenie, ktoré Procházka ukončil včerajším definitívnym odchodom z politiky.

Symbolicky, deň pred sviatkom Všetkých svätých, na ktorý 2. novembra nadväzuje deň Spomienky na všetkých verných zosnulých, ľudovo nazývaný Dušičky spáchal R. Procházka politickú eutanázia. Politická eutanázia je na slovenské pomery dosť neobvyklá, ba až priam výnimočná.

Toto ukončenia politického života politikov podstupujúcich neúnosné utrpenie hanby a poníženia, vykonal Procházka spôsobom, ktorý môže toto jeho utrpenie zmierniť. Zmiernenie trýznivej bolesti alebo silného utrpenia privodením predčasnej politickej smrti politického jedinca Procházku tak včera naozaj nastalo.

Hodnotiť politickú činnosť R. Procházka je už zbytočné. V dejinách zostane navždy zapísaný ako politická mrtvola a odstrašujúci príklad všetkých úspešných politikov. Procházka napriek vzdelaniu a právnickým skúsenostiam nedokázal klamať ako ostatní úspešní politici na slovenskej politickej scéne.

Kým Fico, KOllár, KOTleba, Bugár, Danko, Sulík dokázali a dokážu voličom klamať s kamennou tvárou, či diabolským úsmevom, Radoslav Procházka to nedokázal.

Procházka voličom klamal s grimasami, ktoré pochopili aj menej chápaví voliči pravice. Aj preto sa nakoniec od Procházku voliči odvrátili.

Neschopnosť uveriteľne klamať je základnou axióma Procházkovho politického neúspechu a následnej politickej smrti.

Excelentný právnik Procházka nevedel dobre klamať a preto skončil na politickom smetisku dejín. Česť  jeho pamiatke.

Marian Zaboj

komentátor politiky

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *