Home / VÝBER Z RÔZNYCH ZDROJOV BEZ CENZÚRY / Kauza Gorila: Zabudnite!!!

Kauza Gorila: Zabudnite!!!

(ne)Hrdinský koniec policajta Gajdoša
Martin Danko, Penta Investments, External Relations Manager

Poctivý vyšetrovateľ kauzy Gorila z bezmocnosti odchádza do civilu, gorily, mafiáni a oligarchovia sa radujú. Toto je obrázok, ktorý už niekoľko dní prinášajú viaceré médiá a komentujú tak medializovaný odchod policajta Mareka Gajdoša do civilu. Marek Gajdoš je na čele špeciálneho tímu, ktorý už viac ako 4 roky vyšetruje kauzu Gorila. Zároveň zaznieva plač nad tým, že kauza Gorila asi definitívne smeruje „do stratena“ a k zameteniu pod koberec. Cynici dodávajú, že od začiatku bolo jasné, že to tak skončí, teda minimálne od vtedy, ako Daniel Lipšic prestal byť ministrom vnútra.

Westernový súboj medzi dobrom a zlom

Ako gorilobijci, tak aj cynici sa na začiatku vyšetrovania kauzy zhodli minimálne v jednej veci. A tou je, že jediným správnym výsledkom vyšetrenia tejto kauzy je obžaloba a následné odsúdenie páchateľov. Neriešili pritom to, či k trestnej činnosti vôbec došlo a či sa ju podarí preukázať, či materiály, z ktorých kauza vychádza sú, alebo nie sú dôveryhodné a zákonne použiteľné. Vyšetrovanie bolo od začiatku v ich očiach len nástrojom, ktorý má dodatočne potvrdiť mediálne označených, obžalovaných a odsúdených páchateľov. Mediálna interpretácia priebehu vyšetrovania kauzy Gorila sa tak zužuje na priam westernový súboj medzi „nečestným“ prokurátorom a „statočným“ policajtom. Nič sa vraj nevyšetrilo a nevyšetrí, lebo prokurátor to nedovolí. Ani korunného svedka nechce nechať vypočuť (napriek tomu, že už vypočutý bol). Statočný policajt počas tohto zápasu niekedy nemá na výber a tak čas od času pošle ešte statočnejším novinárom nejakú tú informáciu, až kým mu to „banditi“ nezakážu. Dobro v tomto príbehu nakoniec prehráva a poctivý policajt to „zabalí“.

Otázky, ktoré nikoho nezaujímajú

Kladiem si otázku, či sa skutočne počas viac ako 4 rokov nerobilo vo vyšetrovaní nič iné, len že sa tím pokúšal predvolávať Petra Holúbeka a dozorujúci prokurátor mu hádzal polená pod nohy? Je skutočne Peter Holúbek korunný svedok, ktorého výpoveď je pre vyšetrenie „Gorily“ zásadná a je skutočne zásadné to, či Róbert Fico pil v byte na Vazovovej kolu? Koľko čiastkových trestných stíhaní začal vyšetrovací tím, koľko z nich už bolo ukončených a prečo a ktoré stále bežia a prečo? Koľko svedkov a v akej veci bolo vypočutých? K akým záverom tieto výpovede viedli? Potvrdili, alebo nepotvrdili rozkrádanie a korupciu? Boli privatizácie a transakcie medzi štátom a privátnymi spoločnosťami ovplyvňované korupčnými metódami? Investičná skupina Penta na túto tému zverejnila niekoľko stostránkový podrobný materiál, ktorý je už roky k dispozícii tu, môžu si ho čítať novinári, verejnosť a aj vyšetrovatelia. Gorilobijcov však tieto otázky vôbec nezaujímajú. Sú hypnotizovaní bulvárnou stránkou Gorily, aj keď aj v nej cudne zatvárajú oči, keď sa náhodou „gorilí trus“ obtrie o človeka z ich radov. Však Monika Tódová?

Je zrejmé, že o skutočné a podrobné závery vyšetrovania nie je takmer žiadny záujem. Tlak médií, či politikov totiž vôbec nesmeruje k tomu, aby boli výsledky čo najskôr a čo najpodrobnejšie zverejnené. Vyšetrovanie podľa nich musí smerovať k takému výsledku, ktorý tí istí politici a novinári zadefinovali pred viac ako štyrmi rokmi. Je nutné obviniť, obžalovať a odsúdiť páchateľov. Nie sú dôkazy? Predsa sa nebudeme zaoberať takýmito detailmi keď ide o verejný záujem. Alebo nám tu vládnu mafiáni a oligarchovia?

zdroj: http://www.kauzagorila.sk/

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

ŠOK: VRAH gejov je MŔTVY! Čo sa udialo pred GAY barom ? PLÁN akcie VRAHA

Mladý muž, ktorý v stredu večer strieľal v Bratislave na Zámockej ulici, je mŕtvy. Šialené …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *