Home / POLITIKA / Toska na základoch 7 STATOČNÝCH skončí ako TROSKA ?

Toska na základoch 7 STATOČNÝCH skončí ako TROSKA ?

Richard Rybníček ako člen skupiny BEZ LADU A SKLADU, ktorá sa nestretla so záujmom širokej verejnosti na rozdiel od iných ako ELÁN, Kandráčovci alebo RYTMUS, nepochopil, že názov novej strany – TOSKA (tradícia, odbornosť, služba, komunikácia, ambicióznosť) je viac ako  nevydarený. Dobrý názov alebo dobrý vodca na Slovensku sú základom úspechu.

Richard Rybníček hneď na začiatku zvolil zlý názov strany a keďže nie je ani vodca, pravdepodobnosť úspechu jeho strany pri kampani za 2 milióny eur je na úrovni 5-8 %. Prinajlepšom.

Program strany TOSKA: Moc chce vrátiť do regiónov, cestu vidí v decentralizácii krajiny. Volá tiež po zmene volebného systému. „Slovensko potrebuje zmenu územnosprávneho členenia,“ vyhlásil Rybníček, podľa ktorého treba moc preniesť tam, kde žijú ľudia. Dnes sa podľa jeho slov príliš sústreďuje v Bratislave, čo ľudí frustruje.TOSKA by tiež chcela zmeniť volebný systém. Súčasný jeden volebný obvod chce zrušiť. „Vyhovuje najviac autoritárskym vodcom,“ Poslanci Národnej rady SR by sa mali teda podľa neho voliť v kombinovanom systém. Parlament by bol dvojkomorový. Počet poslancov celkovo by zostal 150, 75 zákonodarcov by bolo volených pomerným a 75 väčšinovým systémom.

je odkopírovaný od strany polobláznov z východu s názvom 7 STATOČNÝCH regionálna strana Slovenska, ktorá skončila na prepadlisku slovenských politických dejín.

Richardovi Rybníčkovi sa nedá poprieť úspešné primátorovanie v Trenčíne, ani zaujímavá pesnička Píšte všetci modrým perom.

Píšte všetci modrým perom má na yotube videní 207,541 views.

Asi toľko hlasov by R. Rybníčkek mohol získať aj vo voľbách v roku 2020, ak sa nič výnimočné nestane.

S takým počtom hlasov, zlým názvom strany, odkopírovaným programom, ktorý chápe len minimum polulácie Slovenska, Richard Rybníček veľa vody nenamúti.

Boli tu už totiž aj SOPKA, SKOK, ŠANCA, 7 Statoční, SOSKA a všetci skončili. Minimálne názov strany TOSKA a okamžitý pejoratívny názov TROSKA moža asociovať stav, že Richard Rybníček skončí skôr, ako začal.

Autor nie je marketingový odborník, ale ak by zvolil Richard Rybníček názov strany v štýle

KOllár či KOTleba,  ŠANCA na úspech by bola asi väčšia ako TOSKA.

Každopádne každá snaha zmeniť Kokotsko (ako autor v súčasnosti nazýva stav na Slovensku) na normálne Slovensko sa cení. Ide len o to, aby aj TOSKA neskončila ako TROSKA.

Marian Zaboj

redaktor

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Je rozhodnuté! MATOVIČ-HEGERova VLÁDA končí!!! Čo bude ďalej so Slovenskom?

Klinec do MATOVIČ-HEGERovej VLÁDY dáva exMATOVIČOV poslanec. Prídáva sa aj kotlebova kandidátka Vorobelová. Tenista Ján Krošlák, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *