Home / Nezaradené / Hlinova šokujúca vyzva Kotlebovi: Navštívme spoločne múzeum holokaustu v Osvienčime

Hlinova šokujúca vyzva Kotlebovi: Navštívme spoločne múzeum holokaustu v Osvienčime

Tak to je výzva výziev. Neúspešný exposlanec Hlina údajne vyzval úspešného nového poslanca slovenského parlamentu Kotlebu, aby ako bývalý učiteľ navštívil spoločne s ním múzeum holokaustu v Osvienčime. Malo by sa tak udiať pri doprovode žiakov do Osvienčimu v zmysle zákona, kde by na cestu do Poľska prispel aj štát.  Mimoparlamentná hlinova strana Občania Slovenska  neprekvapivo požiadala nového ministra školstva Petra Plavčana, aby do NR SR predložil zmenu zákona o financovaní škôl a školských zariadení. Hlinovým cieľom je, aby po prijatí novely zákona bolo možné použiť príspevok na lyžiarske kurzy pre žiakov stredných škôl alternatívne, a to aj na pokrytie nákladov spojených s návštevou Múzea v Osvienčime.
Štát môže prispievať školám na žiakov, ktorí sa zúčastnia v škole v prírode alebo na lyžiarskom výcviku od 1. januára 2016. Umožňuje to novela školského zákona, ktorú 30. júna 2015 schválil parlament, v tom čase aj za pispenia Hlinu. Príspevok na lyžiarsky kurz na jedného žiaka je 150 eur.
Z programu spolupráce medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Izraela v oblasti školstva vyplýva, že Slovensko dlhodobo spolupracuje s Izraelom na vzdelávaní o holokauste. Aktuálny program platí pre roky 2013 – 2016. Súčasťou programu je aj podpora účasti učiteľov, a to predovšetkým učiteľov dejepisu, na kurzoch, ktoré sa zaoberajú históriou holokaustu a antisemitizmu.
Kurzy organizuje Pamätník mučeníkov a hrdinov holokaustu Jad Vašem v Jeruzaleme.  

Spomínané kurzy v Jad Vašem už absolvovali desiatky pedagógov zo Slovenska, ktorí sa venujú téme holokaustu, a to nielen učitelia histórie, ale aj iných predmetov, ako sú náuka o spoločnosti alebo rôzne umelecké smery. Podľa Hlinu však Kotleba ako učiteľ ešte ani raz nenavštívil Osvienčim a preto by s ním rád vykonal túto cestu.

Hlina už cestoval s Matovičom po rómskych osadách a tak hlinova výzva Kotlebovi na spoločnú cestu nie je ničím neobvyklým. Nechajme sa prekvapiť, ako na výzvu spoločnej cesty do múzea holokaustu v Osvienčime zareaguje bystický župan a nový poslanec parlamentu Marián Kotleba.

jpred.

reklama:

fun

Untitled-1

 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ústavný súd posúdi časti zákonov vo vzťahu k párom rovnakého pohlavia

Súd odmietol návrh skupiny poslancov na vyslovenie nesúladu legislatívnej nečinnosti Národnej rady.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *