Home / SLOVENSKO / HORÚCA SPRÁVA: Cigán Pollák podal návrh na rozpustenie strany Mariána Kotlebu

HORÚCA SPRÁVA: Cigán Pollák podal návrh na rozpustenie strany Mariána Kotlebu

Ciele politickej strany Kotleba -Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) a rovnako jej program považuje splnomocnenec vlády SR pre rómske komunity Peter Pollák na základe právnej analýzy za protiprávne. Vyjadrenia ĽSNS vo vzťahu k Rómom vo volebnom programe a kampani ho viedli k podaniu návrhu na rozpustenie politickej strany generálnemu prokurátorovi. Uvádzajú dnešné slovenské médiá.

Pollák navrhuje, aby bol vypracovaný komplexný posudok metódami historickej komparačnej analýzy, ktorý by sa zaoberal najmä činnosťou tejto politickej strany.

„Takáto analýza by mala byť vypracovaná aj vo vzťahu k členom tejto politickej strany, počas celého jej vývoja. Súčasťou posudku by mali byť všetky trestné veci, ktoré boli uskutočnené v súvislosti s činnosťou strany a jej členov. Takýto komplexný posudok by mohol použiť prokurátor na posúdenie toho, či nastali aj skutočnosti zakladajúce povinnosť stíhať konkrétne trestné činy, o ktorých sa dozvedel,“ povedal Pollák.

Redakcia DENNÍKa POLITIKA podotýka, že pojem cigán v nadpise článku sa nemá nijako dotknúť cti a povesti bývalého poslanca NR SR Petra Polláka, v súčastnosti splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity. V prípade, že by sa pán Pollák citítl dotknutý, sme pripravení po obdržaní jeho žiadosti upraviť názov článku a aj v budúcnosti by sme potom v sekcii kultúra začali používať pojem nie „Cigánski diabli“ ale „Rómski diabli“, ak by sa rómski diabli cítili dotknutí, čo veríme, že nie sú, rovnako ako veríme, že sa necíti dotknutý P. Pollák a chápe potrebu nutnosti čiastočnej bulvarizácie informovania verejnosti v období množstva informácií a informačných zdrojov na území SR, plátok regionPRESS Igora Matoviča nevynímajúc.

jpred.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Operácia v Nemocnici Bory je realitou aj pre poistencov a poistenky Unionu

Možnosť hospitalizácie v Nemocnici Bory majú aj poistenci a poistenky Unionu. Vedenie Union zdravotnej poisťovne potvrdilo, že zmluva o poskytovaní zdravotnej starostlivosti s Nemocnicou Bory je už od začiatku mája rozšírená aj o lôžkovú zdravotnú starostlivosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *