Home / SLOVENSKO / VLÁDA začne vládnuť: Veseľme sa, radujme sa. Alebo pošlú Kotlebovci, Matovič a Sulík svojich do ulíc?

VLÁDA začne vládnuť: Veseľme sa, radujme sa. Alebo pošlú Kotlebovci, Matovič a Sulík svojich do ulíc?

Lídri Smeru-SD, SNS, Mosta – Híd, Siete včera dospeli k návrhu programových priorít budúcej vlády. Na brífingu po rokovaní, ktoré trvalo viac ako osem hodín, to uviedol premiér a predseda Smeru-SD Robert Fico.

Na Úrade vlády SR rokovali trojčlenné delegácie. Smer-SD reprezentoval Robert Fico, Robert Kaliňák a Marek Maďarič, SNS Andrej Danko, Jaroslav Paška a Anton Hrnko, Most-Híd Béla Bugár, Lucia Žitňanská a László Solymos a #Sieť Radoslav Procházka, Andrej Hrnčiar a Tomáš Stoklasa. Na rokovanie bol prizvaný aj minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).

„V tomto okamihu môžem potvrdiť, že sme postupovali prísne v súlade s dohodami, ktoré sme urobili na bilaterálnych stretnutiach,“ konštatoval na margo dnešných rozhovorov. „Výsledkom je kompletný návrh programových priorít.  Dnes v dopoludňajších hodinách musí prejsť straníckymi orgánmi zainteresovaných politických subjektov,“ dodal Robert Fico.

Dnes o štrnástej hodine budú podľa neho strany pokračovať v rokovaniach o definitívnom znení programových priorít, ktoré by sa potom mohli stať základom dohody o úprave pomerov v Národnej rade a vláde SR. Personálne otázky podľa Roberta Fica zatiaľ predmetom rokovaní neboli a prídu na rad až po vyriešení otázok programových.“Prioritne, keďže ide o štyri subjekty s rôznymi pohľadmi a rozdielnymi hodnotami, sme riešili programové prieniky. Nenašli sme také témy alebo otázky, ktoré by nás definitívne rozdeľovali,“ konštatoval dnes Robert Fico.

Nezostáva tak nič iné, len sa veseliť a  radovať z novej vlády. Je tu ešte aj otvorená môžnosť, že Kotlebovci, Matovič a Sulík pošlú svojich do ulíc. To by si priali ľudia na sociálnych sieťach. Táto možnosť je však blízka nule, keďže všetkým daný stav vyhovuje a hrajú len divadlo. Kotlebovci si užijú 4 roky poslaneckú imunitu a milióny eur od štátu, Matovič zinkasuje rovnako ďalšie milióny a može sa predvádzať ďalej bez zodpovednosti a Sulík bude vystupovať v zahraničných televíziách. Show tak môže pokračovať a všetci herci a divadelníci sú spokojní. Aj keď sa navonok tvária falošne inak.

Ale o tom je slovenská politická scéna. Faloš, pretvárka a o*eb na voličoch zo strany všetkých strán.

jpred. 

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Zásah u prezidentky Čaputovej, rozruch spôsobila nepríčetná mladá žena

Incident sa stal v noci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *