Home / POLITIKA / Figeľ vraj balí kufre a smeruje opäť do Bruselu. Nahradí ho vo funkcii Hlina?

Figeľ vraj balí kufre a smeruje opäť do Bruselu. Nahradí ho vo funkcii Hlina?

Šéf kresťanských demokratov Ján Figeľ uvažuje nad svojou osobnou budúcnosťou. Preferencie KDH sú nemastné-neslané, a preto Figeľ uvažuje ako ďalej. Z dôveryhodných zdrojov sme sa dozvedeli, že  „Figeľ zatúžil po pozícii osobitného predstaviteľa pre slobodu náboženstva a viery v Európskej únii.“ 

Záujem o flek síce Figeľ nekomentoval ale vplyvní v KDH to nevyvrátili. Najzaujímavejšie na celej veci je, že sám Figeľ navrhol vytvorenie tejto novej funkcie minulý rok na jednom zo summitov Európskej ľudovej strany (EĽS). „Následne som sa listami obrátil na predsedov strán a vlád EĽS a na vedenie všetkých troch hlavných inštitúcií – Európskeho parlamentu, Komisie a Európskej rady“. K navrhovanej funkcii sa však nakoniec vyjadril aj samotný Ján Figeľ: „Predseda KDH tento post už pre rokom navrhol nie pre to, aby ho raz obsadil, ale aby takýto európsky predstaviteľ aktívne pomáhal obetiam genocídy na Blízkom východe a prenasledovaným vo svete. Voľby neovplyvnia Figeľovo presvedčenie, že je potrebný ako obhajca rozumnej politiky a kresťanských hodnôt pre ľudí doma, na Slovensku,“ uviedla hovorkyňa Nataša Žembová.

Tak uvidíme, či Ján Figeľ po ne/úspešných marcových voľbách opustí alebo neopustí rodné Slovensko a zamieri za šťastím opäť do Bruselu. Ak by sa tak stalo, KDH by určite muselo rozhodovať o novom predsedovi. Stal by sa novým predsedom enfant terrible slovenskej politiky, odpadlík matovičovho hnutia Alojz Hlina?

red.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

TRESTNÝ ZÁKON bol easy, 1-dňová dialničná známka je TVRDÝ oriešok

MAFIÁNSKY TRESTNÝ BALÍČEK, bol prijatý expresne rýchlo v zrýchlenom legislativnom konaní, ale legislatívny proces pri …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *